gim_virselis1

PADĖKA GERAI BESIMOKANTIEMS MOKINIAMS

Mokslas padeda suvokti gyvenimą. Mokykloje mokomės ne tik konkrečių dalykų. Siekiame išsilavinimo. Išsilavinęs, apsiskaitęs, kultūringas, besidomintis kultūra ir aplinka…toks yra ir mūsų gimnazijos mokinys.

Labai gerai besimokantys 6 – IV klasių gimnazijos mokiniai už puikius mokymosi rezultatus apdovanoti išvyka į Panevėžio dramos teatrą kuriame žiūrėjo spektaklį „Visada tavo, Anna Frank“.

Sakoma, kad nepaprastos vaizduotės ir teatro derinys žmogų gali nukelti į bet kokią pasaulio vietą bet kokiu istoriniu laikotarpiu. Tai tarytum laiko mašina, kurios niekaip nepavyko sukurti net didžiausiems žmonijos protams. Bet, iš tiesų, laiku keliauti yra žymiai paprasčiau, nei manė Albertas Einšteinas. Tarkime, šeštadienio vakaras. Juozo Miltinio dramos teatras. Susirinkusieji laiko mašina keliasi į 1942 metų Amsterdamą, Antrojo pasaulinio karo kamuojamą Olandijos sostinę.

Vakaras, pono Franko įmonės palėpė. Patyliukais renkasi Frankų ir Van Danų šeimos. Kiekvienas iš jų apsirengęs daugybę drabužių, kad nešami lagaminai nesukeltų įtarimo. Įsikūrus savo vietose, sušaukiamas šeimų susirinkimas, kurio metu nustatomos gyvenimo šiomis sąlygomis taisyklės. Į svečius užsuka du pono Franko darbininkai – Mep ir ponas Kraleris. Pastarieji pažada kiekvieną vakarą aplankyti besislepiančius žydus ir atnešti maisto bei pranešti apie esamą padėtį pasaulyje. Nepaisant karo, žmonės tikisi palėpėje pagyventi vos keletą dienų, kol viskas nurims. Tačiau tai užsitęsia žymiai ilgiau…

Laikydama lietuvių kalbos įskaitą, kaip tik kalbėjau apie šį kūrinį – dalinasi savo įspūdžiais po spektaklio Viktorija. Buvo labai įdomu. Patariu šį spektaklį pažiūrėti visiems mokiniams, kurie pagal mokymo programą turi perskaityti šį grožinės literatūros kūrinį. Nėra nieko geriau nei perskaitytą knygą įtvirtinti spektaklio interpretaciją.

Kelionė, vis dar šventiškai pasipuošęs Panevėžys, kartu praleistas laikas motyvuoja ir skatina siekti dar geresnių rezultatų. Mokytis, mokytis sau.

Audronė Kvasnauskienė, matematikos mokytoja metodininkė

 

Bendrinti: