gim_virselis1

2017 m.

Išvyka į festivalį „Studfestas“ Vilniuje

2017 m. lapkričio 26 dieną

Spalio 26 dieną, Šėtos gimnazijos I-IV klasių mokiniai kartu su mokytoja Irma Krivickiene dalyvavo renginyje ,,Studfestas”, kuris vyko Vilniuje, Siemens arenoje. Tai – konferencija – festivalis, padedantis atsakyti į klausimus apie karjerą, studijas bei atrasti savo gyvenimo kelią baigus mokyklą.

Mūsų mokiniai turėjo puikią galimybę išklausyti 16 įkvepiančių pranešėjų, kurie mielai dalinosi savo patirtimi, kaip planuoti karjerą, pagal kokius kriterijus rinktis studijų kryptį ir kaip atrasti sėkmę ateityje. Šie įžymūs žmonės renginio metu skatino dalyvius savanoriauti, užtikrintai siekti užsibrėžto tikslo, klausyti savo vidinio balso ir pasitikėti savimi. Paskaitas, kurios buvo pateikiamos linksmu ir įdomiu formatu, dėstė profesionalus karjeros konsultantas Rytis Jurkėnas, laidų vedėja Indrė Stonkuvienė, TV projektų prodiuseris Gediminas Jaunius, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, profesorius Andy Collop ir daugelis kitų įžymių žmonių.

Pasibaigus paskaitoms, mūsų gimnazistai, išklausę motyvuojančių ir naudingų pranešimų, turėjo galimybę pašėlti vakarėlyje su renginio svečiais ,,Radistais”, – mokiniai ne tik įgijo daugybę žinių ir patirties paskaitose, tačiau ir linksmai praleido laiką su garsia muzika. Kelias namo iš Vilniaus neprailgo – kelionės atgal metu gimnazistai diskutavo ir dalinosi savo įspūdžiais apie konferenciją-festivalį: ,, Esu patenkintas, jog dalyvavau konferencijoje. Užtikrintai galiu teigti, jog šis renginys man padėjo atrasti atsakymus į mano klausimus, suprasti tai, ko aš noriu ir kaip man pasiekti savo tikslo. Tai man padėjo nuspręsti, jog sieksiu savo svajonės studijuoti inžineriją ateityje, pranešėjai įkvėpė mane daryti tai, ką aš noriu daryti, o ne ką kiti nori, jog aš daryčiau. Dėstytojų kalba buvo įtraukianti ir motyvuojanti, o renginio vedėjas Rolandas Mackevičius konferencijai suteikė žaismingumo. Kuo daugiau tokių renginių. Buvo šaunu!”,- kalbėjo Šėtos gimnazijos III klasės mokinys. ” Pasidalinę savo potyriais ir įspūdžiais, visi bendrai nusprendėme, jog konferencija-festivalis ”Studfestas” kiekvienam iš mūsų buvo naudingas. Dėstytojų pasidalinta patirtis daugeliui padėjo atrasti atsakymus į seniai sau užduotus svarbius klausimus, kai kuriems mokiniams šis renginys padėjo suvokti, ką konkrečiai jiems vertėtų studijuoti ateityje, kitus dalyvius motyvuojantys ,,Studfesto” pranešimai įkvėpė nebijoti būti savimi, klausyti savo vidinio balso ir siekti slapčiausių svajonių bei užsibrėžtų tikslų.

Irma Krivickienė

Išvyka į aukštųjų mokyklų mugę 2017 m. sausio 18 d.

Sausio 18 dieną gimnazijos II-IV klasių mokiniai dalyvavo Aukštųjų mokyklų mugėje, kuri vyko Kaune, Žalgirio arenoje.  Mokiniai galėjo susitikti su įvairių universitetų, kolegijų, atstovais, susipažinti su aukštųjų mokyklų inovacijomis ir išradimais ir sužinoti apie studentų darbus ir veiklą. Atstovai dalinosi patarimais ir konsultavo pasirenkant studijų programas, pasakojo apie karjeros galimybes, finansavimo tvarką, kaip tinkamai pasirengti studijoms. Gimnazistai bendravo su žmonėmis, kurie dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, dalyvavo žaidimuose ir tyrimuose. Galėjo išgirsti apie studentų studentiško gyvenimo patirtį, įspūdžius iš praktikų ir studijų pagal mainų programas, apie dėstomus dalykus, dėstytojus, sportą, laisvalaikį.

Išvykos metu mokiniai pagilino ugdymo karjerai žinias, kurias galės pritaikyti rinkdamiesi mokymosi įstaigas bei profesijas.

Karjeros koordinatorė   Irma Krivickienė

 

Kėdainių PRC atstovų viešnagė Šėtos gimnazijoje

Kėdainių PRC atstovai apsilankė Šėtos gimnazijoje ir supažindino mokinius su profesijomis, kurias galima įsigyti jų mokymo įstaigoje. Ją sudaro du skyriai: pramonės ir paslaugų skyrius Vilainiuose bei transporto ir verslo skyrius Lančiūnavoje. Susitikime dalyvavo II- IV klasių gimnazistai, kurie susidomėję klausė įdomaus pristatymo, nes specialybės, kurias galima įgyti Kėdainių PRC, yra labai paklausios, o darbuotojų atlyginimai nemaži. Patrauklu ir tai, kad mokantis yra galimybė išvykti į užsienį su Erasmus programa, kur atliekama praktika, įgyjama patirties, susipažįstama su kitokia kultūra. Mokiniai galės pasinaudoti gauta informacija ir atėjus laikui rinktis specialybę, atsakingai nuspręsti, ką jie norėtų veikti ateityje. Gal būt, kai kurie pasirinks ir mokymąsi Kėdainių PRC.

Karjeros koordinatorė Irma Krivickienė

 

ERDVĖLAIVIS – ŽEMĖ