gim_virselis1

PAMINĖTA ATSAKINGO KELIAVIMO DIENA

Lapkričio 16 dieną paminėta Atsakingo keliavimo diena, kurią inicijavo socialinis projektas ,,Nebūk naivus kelyje“. Mokiniai, studentai laisvadieniais keliauja su nežinomais asmenimis, internetu rastu automobiliu, o didžioji dalis keliaujančių mokinių nežino, kaip teisingai komunikuoti su BPC nelaimės atveju. Socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje” yra skirtas informuoti jaunimą apie tai, kad negalima keliauti bet kaip ir su bet kuo, o aklai pasikliauti socialinio tinklo pasiūlymais vykti kartu yra ypatingai neprotinga. Laikas keisti savo kelionių įpročius ir tapti atsakingais ne tik už save, bet ir už kitus. Liūdni įvykiai tai ne tik sensacija, bet ir pamokos ateičiai.

Kviečiame susipažinti su keletu projekto ,,Nebūk naivus kelyje“ siūlomų rekomendacijų:

  • Prieš kelionę įsitikinkite, ar įkrautas mobiliojo telefono akumuliatorius.
  • Nesižavėkite pasiūlymais pavėžėti, skelbiamais internete.
  • Prieš sėdant į nepažįstamojo automobilį, būtina artimuosius informuoti apie automobilio markę, modelį, spalvą, valstybinį numerį ir nurodyti vietą, kur keliaujate, kad ši informacija būtų iš anksto perduodama artimiems žmonėms.
  • Įsėdę, pirmiausiai patikrinkite, ar durys neužsirakina automatiškai, nes vairuotojas gali būti įjungęs automatinį durų užraktą ir tada duris galima atidaryti tik iš lauko pusės. Suvaidinkite, kad blogai uždarėte duris ir patikrinkite jas.
  • Pastebėjus keistą nepažįstamo vairuotojo elgesį, nereikėtų sėdėti rankų sudėjus: jei vairuotojas pradeda elgtis keistai, važiuoja visiškai ne ta kryptimi, reiktų bandyti parašyti trumpąją žinutę ar paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
  • Bet kuriuo atveju, kad ir kas atsitiktų, stenkitės visada išlikti ramūs ir pasitikintys savimi. Neleiskite panikai užvaldyti Jūsų.

Rinkitės visuomeninį transportą.

dsc_1545 dsc_1546 dsc_1552 dsc01116

Bendrinti: