Į pradžią
Svetainės struktūra
Versija neįgaliesiems
Paieška

Artėjančio mūsų gimnazijos šimtmečio proga atnaujinama mūsų svetainė! Visus pastebėjimus galite palikti kairiajame kampe esančiame laukelyje.

Šėtos gimnazija Kokybės krepšelis Šėtos gimnazija

PAMINĖTA PASAULINĖ AIDS DIENA

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas: propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras pakvietė Lietuvos bendruomenes paminėti Pasaulinę AIDS dieną, prisijungiant prie protų mūšio – „AIDS: geriau žinoti”. Šėtos gimnazija prisijungė prie iniciatyvos ir organizavo protų mūšį I – II klasių mokiniams. Dalyvius palaikė gausi sirgalių komanda, kurie, atlikę papildomas užduotis, laimėjo savo komandoms papildomų taškų. Mokiniai buvo supažindinti su naujausia informacija apie šią sunkią ligą, atsakinėjo į klausimus, dalyvavo diskusijoje. Visų komandų nariai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro paskelbtais duomenimis, 2013 m. Lietuvoje užregistruoti 177 nauji ŽIV infekcijos atvejai. Atitinkamai 2012 m. – 160. Per visą ŽIV infekcijos registravimo laikotarpį (1988-2013 m.) Lietuvoje užregistruoti 2 237 ŽIV infekcijos atvejai, iš kurių  425 – moterims ir 1 812 – vyrams. Pernai 3 moksleiviai užsikrėtė ŽIV infekcija. AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe.
Pastaraisiais metais Pasaulinės AIDS dienos šūkis kviečia siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS.

Šėtos gimnazijos socialinė pedagogė Ilona Jakienė

Leave us a Comment

logged inYou must be to post a comment.
Atgal