gim_virselis1

PAMINĖTA PASAULINĖ AIDS DIENA

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas: propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras pakvietė Lietuvos bendruomenes paminėti Pasaulinę AIDS dieną, prisijungiant prie protų mūšio – „AIDS: geriau žinoti”. Šėtos gimnazija prisijungė prie iniciatyvos ir organizavo protų mūšį I – II klasių mokiniams. Dalyvius palaikė gausi sirgalių komanda, kurie, atlikę papildomas užduotis, laimėjo savo komandoms papildomų taškų. Mokiniai buvo supažindinti su naujausia informacija apie šią sunkią ligą, atsakinėjo į klausimus, dalyvavo diskusijoje. Visų komandų nariai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro paskelbtais duomenimis, 2013 m. Lietuvoje užregistruoti 177 nauji ŽIV infekcijos atvejai. Atitinkamai 2012 m. – 160. Per visą ŽIV infekcijos registravimo laikotarpį (1988-2013 m.) Lietuvoje užregistruoti 2 237 ŽIV infekcijos atvejai, iš kurių  425 – moterims ir 1 812 – vyrams. Pernai 3 moksleiviai užsikrėtė ŽIV infekcija. AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe.
Pastaraisiais metais Pasaulinės AIDS dienos šūkis kviečia siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS.

Šėtos gimnazijos socialinė pedagogė Ilona Jakienė

Bendrinti: