gim_virselis1

Paminėta Saugaus interneto diena

2022-02-11

Vasario 8 d. pasaulyje minima Saugesnio interneto diena. Visą savaitę informacinių technologijų bei kitų dalykų pamokose organizuotos veiklos ir mūsų Gimnazijoje.

Informacinių technologijų pamokose mokiniai diskutavo apie saugesnio interneto svarbą, kylančias grėsmes, kaip turėtume pristatyti save socialiniuose tinkluose, kad nekiltų pavojus nei patiems, nei artimiesiems ir kt. Penktokėliai ypač buvo susidomėję dirbtinių internetinių asmenybių – avatarų, kuriuos patartina naudoti vietoje savo atvaizdo, kūrimu. Šeštos klasės mokiniai sudalyvavo protmūšyje, kuriame pasitikrino žinias, o 6 kl. mokinė Ugnė Miliauskaitė sukūrė šiai dienai skirtą logotipą. Vyresnieji mokiniai atliko testus ir užduotis saugaus ir teisėto informacijos ir interneto naudojimo tematika, aptarė saugių slaptažodžių sudarymo principus, prisiminė svarbiausias datas, susijusias su šiuolaikinėmis technologijomis ir t.t.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Vida Petrosevičienė ir Rasa Tarvydienė su 6-I kl. mokiniais organizavo įvairias veiklas, skatinančias atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, žiūrėjo video filmukus apie saugesnį naudojimąsi internetu, sprendė testus ,,Ar esi saugus internete“. I kl. mokiniai tapo ,,Interneto tyrėjais“ ir nagrinėjo bei diskutavo apie aktualias kasdienines veiklas internete, kuomet dėl neatsargaus elgesio galima patekti į nemalonias ar nesaugias situacijas – bendraujant su nepažįstamais socialiniuose tinkluose, kuriant fiktyvias/ ne savo vardu anketas, įsitraukiant į nesaugius žaidimus ir kitas veiklas. 8 kl. mokiniai atliko testą, kuris parodė, ar jie mąsto kritiškai duomenų saugumo, skleidžiamos internete informacijos klausimais. 6 kl. mokiniai sužinojo, kurie duomenys yra asmeniniai, o kurie nėra laikomi privačiais ir jais galima dalintis internete. Dalyvaudami praktiniame užsiėmime ,,Mano duomenys internete“ nagrinėjo ,,Pranuko anketą“ ir aiškinosi, kuriuos duomenis Pranukas gali viešinti, o kuriuos reikėtų saugoti ir niekam neatskleisti.

Anglų kalbos mokytojos Jurgita Tekunova ir Sandra Palekienė su 8 klasės mokiniais diskutavo apie saugų internetą, aptarė populiariausius šiuo metu jaunimo tarpe socialinius tinklus, kokių saugumo taisyklių reikia laikytis naudojantis internetu ir t.t. Dirbdami grupelėse mokiniai pasirinka tema sukūrė plakatus anglų kalba.

Visos mokytojos pasidžiaugė, kad mokiniai pakankamai daug žino apie saugų interneto naudojimą, o savo žiniomis noriai dalinasi su Gimnazijos draugais, eksponuodami savo darbus Gimnazijos fojė.

 

Informacinių technologijų mokytoja Vijolė Glebauskienė
Anglų kalbos mokytoja Jurgita Tekunova
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Tarvydienė

Bendrinti: