gim_virselis1

PAMOKA ,,IŠGYVENIMO PRADMENYS”

Mes, Šėtos gimnazijos jaunieji šauliai ir turistai, spalio 19 dieną (penktadienį) vykome į projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinį užsiėmimą „Išgyvenimo pagrindai“ Ignalinoje, Labanoro girioje, prie Ilgio ežero. Užsiėmimą organizavo ir išgyvenimo pamoką vedė karininkas.

Ignalinoje karininkas mums papasakojo esminius dalykus, kaip elgtis pasiklydus, maitintis, rūpintis savimi ir apsigyventi miške ilgesniam laikui. Sužinojome, kaip su daiktais, rastais gamtoje, galima pasistatyti pastogę, išgirdome niekada negirdėtą vandens filtravimo būdą. Gavome užduotį visas žinias pritaikyti praktiškai – patys susiskirstę į komandas statėme pastogę iš rastų gamtoje medžiagų: šakelių, lapų, eglišakių, rąstų. Rinkome smėlį, samanas, lapus, anglį ir kruopščiai juos sudėjome į plastikinį butelį nurodyta tvarka, įpylėme ten vandens ir taip jį filtravome. Mėgavomės gamtos grožiu. Aplinkui buvo matyti gražūs, rudens spalvomis pasidabinę miškai, ežerai, net spalvingas dangus. Kupini naujų žinių ir praktikos padėkojome karininkui ir išvykome  į Šėtą.

Ši išvyka mums visiems sukėlė daug džiaugsmo, įspūdžių, įgijome naujos patirties, žinių, išmokome dirbti komandoje – puikiai praleidome laiką. Dėkojame karininkui, mokytojai Gintarei ir Elonai bei socialinei pedagogei už įspūdingą kelionę. Mes jos neužmiršime!

Vaiva Jasaitė, Šėtos gimnazijos III klasės mokinė

 

Bendrinti: