gim_virselis1

PAMOKA LABANORO GIRIOJE

Spalio 25 dieną Šėtos gimnazijos ketvirtokai lankėsi Labanoro regioniniame parke – nuostabaus kraštovaizdžio, šilų ir ežerų krašte. Diena prasidėjo Labanoro parko lankytojų centre, kur lektorius Andrejus Gaidamavičius papasakojo apie Labanorą, ten esančias pelkes, jų florą bei fauną. Mokiniai sužinojo, kad pelkės apsaugo nuo potvynių, yra gamtos istorijos biblioteka bei gyvūnų ir augalų apsaugos vieta.

Vėliau apsilankėme pačioje girioje ir dalyvavome edukacinėje pamokoje ,,Pažink pelkę”. Buvo smagu ir įspūdinga eiti pelke, kada po kojomis liūliuoja samanos, rasti dar vieną kitą spanguolę, įkvėpti tyro girios oro. Mokiniai pamatė ir palygino, kuo skiriasi žemapelkės ir aukštapelkės. Stebėjo augalų įvairovę, nustatė, kokios augalų ir gyvūnų rūšys pelkėje yra aptinkamos.

Aukštapelkių pagrindiniai augalai yra kiminai, kurie sugeria vandens 20 kartų daugiau nei sveria. Tarp jų auga mažos pušaitės, kurios rūgštaus pelkės vandens pasisavina labai nedaug. Visai kitokia augalija yra žemapelkėse, kurios susiformuoja prie upių. Ten ne taip rūgštu, todėl žymiai didesnė augalų įvairovė. Visos pelkės sausėja ir kažkada virsta mišku.

Nepraleidome progos aplankyti Mindūnų apžvalgos bokštą. Tai 36 m aukščio metalinė konstrukcija, kuri yra aukščiausia Lietuvoje. Viršutinėje jos dalyje esanti platforma skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria.

Turininga išvyka, įdomi pamoka netradicinėje aplinkoje pagilino mokinių žinias ir praplėtė jų akiratį.

Danguolė Zubieliauskienė, 4 klasės mokytoja

 

Bendrinti: