gim_virselis1

Pasaulinė muzikos diena

2022-09-30

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Pasauline muzikos diena. Muzika žmonijoje gyvuoja nuo senovės. Yra pastebėta, kad muzika turi įtakos žmonių ir sveikatai ir aktyvumui. Rytą patariama klausytis linksmos, greitos muzikos, kuri prižadintų, suteiktų energijos dienai. Vakare, kad geriau užmigtum – ramesnės lėtos muzikos. Psichologai teigia, kad muzika galima gydyti įvairias ligas, numalšinti skausmą. Mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai taip pat paminėjo šią pasaulinę muzikos dieną. Dalyvavo Šėtos kultūros centro organizuotame renginyje – edukacijoje. Mokiniai susipažino su Afrikos instrumentais: balafonu, djembe, dunum ir kt. Klausėsi afrikietiškų melodijų, mėgstamiausią savo dainelę ,,Trumpa pertraukėlė“ pabandė pagroti afrikietišku ritmu. O įdomiausia ir smagiausia buvo, kai kiekvienas galėjo tapti orkestro muzikantu ir mokytis mušti būgną bei kurti melodiją. Puiki patirtis, kuri nepaliko nei vieno abejingo – MUZIKAI.

Pradinio ugdymo mokytoja D. Zubieliauskienė

Bendrinti: