gim_virselis1

PASAULINĖ POEZIJOS DIENA

2022-03-29

,,Poezija – tai jausmas, mintis, muzika ♩♩…
Tikroji poezija yra tada, kai eilėraštyje lieka ne rankų, o širdies šešėlis” (Just. Marcinkevičius).

 

Kovo 21-oji PASAULINĖ POEZIJOS DIENA. Ji švenčiama kiekvienais metais nuo 1999 m. Eilėraščio galios yra neribotos, su poezija išlaisviname savo mintis ir sielą, tad kurkime nedvejodami! Šią dieną šventėme ir mes, Šėtos gimnazijos mokiniai! Kiekvienas turėjome galimybę ne tik pavartyti poezijos rinkinį, bet ir perskaityti, padeklamuoti, sukurti…

Kas man yra poezija? Kiekvienas galėtume savęs to paklausti. ,,Poezija yra knygos, į kurias tiesiame ranką, kai gera ar liūdna, arba kai nėra kam tos rankos paduoti. Poezija kartais yra nušvitimas, visiška vaizduotės laisvė, kai įgyjamas nuo nieko nepriklausantis savo asmenybės pajautimas‘‘ – rašo M. Martinaitis.

Praėjusią savaitę kartu su 7-os klasės mokiniais bandėme pasinerti į poezijos pasaulį bei susipažinti su kitų tautų poezija. Šįkart apsilankėme Japonijoje ir pabandėme kurti HAIKU.

Haiku – tai akimirkos menas, miniatiūra, išlaisvinanti mūsų mintis. Tai matematinė minties išraiška žodžiais. Skiemenų skaičius trijose eilutėse išsidėstęs 5+7+5 principu. Tai tradicinis japonų lyrikos žanras, poetinė miniatiūra su tam tikrais reikalavimais, žinomas jau XIV amž. 17-os skiemenų eilėraštis, kuriame paprastai, lakoniškai pateikiamas gamtos ir žmogaus tamprus ryšys. Tai kaip momentinė nuotrauka, gamtos fone pagauta mintis, nuotaika, pojūčiai, kurie subręsta stebint aplinką, būnant joje. Įdomu tai, kad HAIKU gali būti kuriamas ne tik iš žodžių, bet ir iš įvairių detalių – džiovintų gėlių, riešutų ir pan.

Tad skaitykime, kurkime, svajokime, dalinkimės gražiausiais poetų žodžiais, mintimis, kurios pasiekia širdį… Poezija – tai sielos muzika, tai visa, kas glūdi širdyje. Kiekvienas esame atsakingas už tai, kokioje tonacijoje skambės mūsų žodžiai. Ar tai bus liūdnas minoras, ar žavus mažoras… Svarbiausia, kad kūryba pasiektų kitų širdis. O taip nutinka tada, kai viską darome su dalele širdies. Kiekvienam linkiu kūrybingų idėjų bei meilės žodžiui!

 

Lietuvių k. ir literatūros Mokytoja Rasa Tarvydienė

 

Bendrinti: