„PATYČIOMS – NELIKE“

Kovo 23 d. Robotikos būrelio nariai bei pageidaujantys 5 klasės mokiniai dalyvavo e–pamokoje ,,Patyčioms – NeLike“, kurią vedė „Augu internete“ iniciatyvos mokytojas, „Telia“ B2B treneris Rimvydas Jurkuvėnas. Jis trumpai pristatė, kokią įtaką tolimesniam gyvenimui turi ankstyvoje vaikystėje patirtos patyčios; kaip patyčios gali būti organizuojamos naudojant šiuolaikines komunikacijos priemones. Mokytojas rėmėsi ne tik žinomų visame pasaulyje žmonių patirtimi bei išgyvenimais, bet ir savo asmeniniu pavyzdžiu. Pertraukėlės metu organizavome trumpą diskusiją, bandėme išsiaiškinti, kokios patyčių formos egzistuoja mūsų gimnazijoje. Mokiniai įvardino, kad pasitaiko prasivardžiavimų, šaipymosi dėl išvaizdos, pasistumdymo atvejų.

Paprašyti atsiprašyti, apsikabinti pastaruoju metu įskaudintą draugą, pamokos dalyviai sutriko, kadangi po papildomų atostogų sugrįžę į mokyklą buvo tik 2 dienas. Tačiau po akimirkos vienas kitas visgi prisiminė įskaudinęs draugą ir ilgai nedelsę puolė vieni kitiems į glėbį, pasižadėdami ateityje taip nebesielgti. Klausytojai parodė vieni kitiems Like, tuo pačiu patvirtindami, kad pasisako prieš patyčias.

Baigdamas e-pamoką R. Jurkuvėnas paragino nebūti abejingiems, susidūrus su patyčiomis netylėti, kreiptis pagalbos į mokytojus, artimuosius, draugus, o esant reikalui ir į atitinkamas institucijas.

Informacinių technologijų mokytoja Vijolė Glebauskienė

Vaiku linija