gim_virselis1

PENKTOKŲ EKSKURSIJA KAUNE

Lapkričio 29 dieną 5 klasės mokiniai ekskursijai pasirinko Kauno miestą. Jame aplankė IX fortą, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Išgyventi tremtyje“.

Edukacinis užsiėmimas buvo apie priverstinį Lietuvos prijungimą prie Sovietų sąjungos, masinius Lietuvos gyventojų trėmimus ir tremties kasdienybę. Mokiniai  buvo supažindinti su pagrindiniais istorijos faktais – išsiaiškinama kodėl / kada / kur / kas / ką trėmė. Simuliacinio žaidimo-diskusijos metu  jie susipažino su gyvenimo tremtyje sąlygomis. Pagrindinė užduotis mokiniams buvo sugalvoti, kaip panaudoti turimus daiktus gyvenimui ir išgyvenimui tremtyje konkrečiomis sąlygomis.  Vėliau  mokiniai susipažino  su įdomia ir savita Kauno tvirtovės gynybinių įtvirtinimų karine architektūra, Pirmojo pasaulinio karo ginkluotės ir ekipuotės pavyzdžiais.

Dar viena lankoma vieta buvo laikinoji LR prezidentūra Kaune. Joje mokiniai susipažino su rūmų istorija, trijų tarpukario prezidentų figūromis – Antano Smetonos, Kazio Griniaus  ir Aleksandro Stulginskio. Teko gido pasakojimą įdėmiai išklausyti, nes po to buvo pateikti klausimai.

Po istorinių įvykių apžvalgos, edukacinių užsiėmimų mokiniai vyko į aktyvų poilsį. Visi žaidė lazeriais. Išbandė savo strateginius sugebėjimus, akies taiklumą ir kojų miklumą.

Taigi šią dieną mokiniai galėjo patobulinti savo istorijos žinias, loginį mąstymą ir kūrybiškumą, ugdėsi bendradarbiavimo grupėje gebėjimus. Visi grįžo su gerų emocijų „bomba“ ir džiaugėsi puikiai praleistu laiku.

Jūratė Bložienė, 5 klasės auklėtoja

 

 

Bendrinti: