gim_virselis1

PI DIENA ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Kovo 14 dieną Šėtos gimnazijoje vyko renginys, skirtas tarptautinei „Pi dienai“ paminėti. Kadangi vienos svarbiausių matematikos ir fizikos mokslų konstantos π reikšmė yra 3,14, tad ji ir minima šią dieną. Gimnazijoje kiekvienais metais organizuojama netradicinio ugdymo diena – Logikos diena, kuri šiemet sutapo su „Pi diena“. Veiklas organizavo tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės mokytojos, kurioms talkino ir kiti gimnazijos bendruomenės nariai. Veiklomis siekiama skatinti mokinių domėjimąsi tiksliaisiais ir gamtos mokslais, supažindinti su įvairiapusišku tiksliųjų ir gamtos mokslų pritaikymu gyvenime, lavinti pastabumą, loginį mąstymą, kūrybiškumą.

Kadangi užsiėmimai organizuojami ,,stotelėse“, į kurias susirenka mokiniai nuo 5 iki III gimnazinės klasės, tai jiems tenka  dirbti  kartu, įsiklausyti vieniems į kitus ir girdėti vienam kitą, bendradarbiauti ir būti draugiškiems. ,,Stotelėse“ veiklos organizuojamos taip, kad mokiniams būtų įdomu, kad jie galėtų pademonstruoti įvairius savo gebėjimus – nebūtinai geriausiai pasirodys ir laimės tas, kuris daugiausiai turi matematinių žinių. Kiekvienais metais mokytojos ,,stoteles‘‘ stengiasi pasiūlyti naujas, intriguojančiais pavadinimais, kad mokiniai nežinotų, kokie išbandymai jų laukia. Šiemet organizuotos tokios veiklos: „Išmanioji Pi“, „Pakartok, jei gali“, „Robotų lenktynės“, „Reklamos kūrėjai“, „Kūrybinės dirbtuvės“, „Saldžioji matematika“, „Pi dienos skanduotė“, „Gamtoje ir iš gamtos“.

Labiausiai visus nustebino „Pi dienos staigmena“: reikėjo kepti spurgas, kurios, organizatorių nuomone, labiausiai įprasmino „Pi dieną“. Angliškai kalbantiems „pi“ asocijuojasi su „pie“ (liet. pyragas), todėl šią dieną tiksliųjų mokslų atstovai vaišinasi pyragais, kurie yra apskritimo formos, nes π yra apskritimo ilgio ir apskritimo skersmens santykis. Buvo iškepta apie 400 spurgų, kurios išdalintos dalyviams po veiklų pristatymo gimnazijos fojė.

Renginio apibendrinimo metu mokiniai pristatė sukurtus darbus, papasakojo apie atliktas veiklas, skaitė sukurtus eilėraščius, skandavo, pademonstravo robotų linijos sekimo lenktynes ir t.t. Geriausiai pasirodžiusiems 5-8 kl. ir I-III kl. grupėse  įteiktos kortelės su dešimtukais, kuriuos mokiniai galės gauti iš tiksliųjų ir gamtos mokslų.

Tikimės, kad „Pi diena“ paskatino mokinius labiau domėtis tiksliaisiais ir gamtos mokslais, atskleidė jų pritaikymo galimybes įvairiose gyvenimo srityse ir, pagal galimybes, bus gimnazijoje švenčiama kiekvienais metais.

 

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė, informacinių technologijų mokytoja Vijolė Glebauskienė

Bendrinti: