gim_virselis1

Pirmokų namuose „išsiveržė“ spalvoti vulkanai

Kiekvieną ketvirtadienį pirmos klasės mokiniai tampa mažaisiais mokslininkais, eksperimentuoja ir patiria atradimo džiaugsmą. Dalinamės darbo eiga, kviečiame pabandyti ir tikime, kad eksperimentas pavyks!

Spalvotiems acto vulkanams reikės: acto, sodos, dažų (guašas, akvarelė) arba maistinių dažų, indų ploviklio, stiklainio, pipečių (nebūtinai), padėklo ar didelio dubens, šaukšto.

Stiklainį, iki pusės pripildytą actu, nudažytu norimos spalvos dažais, pastatykite į padėklą, įlašinate kelis lašus indų ploviklio ir įberkite porą šaukštelių sodos – o tada jau tik spėkite stebėti! Išsiliejusias putas drąsiai lieskite pirštais, tačiau NERAGAUKITE ir NELIESKITE AKIŲ!!! Kai putų bėgimas sulėtėja, intensyviai pamaišykite stiklainio turinį, kol visa soda bus sureagavusi. Tuomet dėkite jos vėl ir  maišykite, tuomet vėl pilkite acto ir kelis lašus indų ploviklio ir taip be galo… Kad būtų dar įdomiau, ant besiveržiančių putų pipetėmis arba tiesiog iš indelio lašinkite dažus, vulkanas tada spalvosis įvairiausiomis spalvomis.

 

Pradinio ugdymo mokytoja Zinaida Kleivienė

 

Bendrinti: