gim_virselis1

Pirmos klasės mokinių išvyka

Gegužės 27 d. mūsų gimnazijos mažiausieji – pirmokai išvyko į Radviliškių kaimo kepyklą susipažinti ir iš arti pamatyti duonelės kelionę iki mūsų stalo. Jau kieme mus pasitiko sodybos šeimininkė Audronė. Duonos kepimo edukacija vyko autentiškoje aplinkoje. Vaikai pamatė akmenines girnas, medinius duonkubilius, duonkepę krosnį, medinę ližę ir kitus senovinius daiktus. Kiekvienas minkė tešlos gumulėlį ir formavo duonelės pagranduką. Kol duonelė kepė, vaikai susipažino su ilgu duonos keliu, pavaizduotu sodyboje pastatytame skulptūrų ansamblyje, vaizduojančiame visus darbus, kol duonelė pasiekia stalą. Vaišinosi kaimiškomis vaišėmis ir klausėsi pasakos apie vilką, kuris nepanoro kepti duonos. Pirmokėliai džiaugėsi smagiai ir turiningai praleista diena.

Smagu, kad būdami neformalioje aplinkoje vaikai ne tik bendravo, bet kartu buvo ugdomos ir pažinimo, komunikavimo, pilietiškumo kompetencijos.

Pradinio ugdymo mokytoja Danguolė Zubieliauskienė

Bendrinti: