gim_virselis1

PRADĖKIME NUO SAVĘS

Lapkričio 16-oji nuo 1995 m. yra paskelbta Tarptautine tolerancijos diena. Šią dieną paminėjo ir Šėtos gimnazijos bendruomenė. Visą savaitę 5-12 klasių mokiniai su istorijos mokytojais Audrone Pečiulyte, Ledina Maroziene ir Vladu Kiaulakiu bei dailės mokytoja Gintare Boreišiene aiškinosi tolerancijos žodžio reikšmę, aptarė kokius netolerancijos pavyzdžius mokiniai pastebi klasėje, mokykloje, visuomenėje ir diskutavo kokių reikia imtis priemonių, kad didėtų žmonių pakantumas vienas kitam. Mokiniai kūrė mozaikas ir dekoravo žodžio TOLERANCIJA raides. Daugelio vyresniųjų klasių mokinių nuomone – siekiant didesnio pakantumo vienas kitam, reikia pirmiausia pradėti nuo savęs: galvoti ką sakai, nesielgti su kitu taip kaip nenorėtum kad būtų elgiamasi su tavimi. Jaunesniųjų klasių mokiniai akcentavo mandagumo reikšmę tarpusavio santykiuose.

Dekoruotas Tolerancijos žodžio raides mokiniai pristatė visai mokyklos bendruomenei lapkričio 16-ąją dieną vykusiame renginyje. Šis renginys prasidėjo tylos minute, kuria buvo pagerbtos nekaltai nužudytos Paryžiuje vykusių teroristinių išpuolių aukos. Po to visos klasės pristatė savo sukurtus kūrybinius darbus, pakomentavo pagrindinę jų mintį. Reikia tikėtis, kad pokalbių metu išsakytos mintys apie tolerancija neliks tik tušti žodžiai.

 

Audronė Pečiulytė, istorijos mokytoja ekspertė

DSC_0728 DSC_0738 DSC_0743 ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Bendrinti: