gim_virselis1

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ IR JŲ TĖVELIŲ ETNOGRAFINĖ POPIETĖ ,, DVYLIKA ŠAKELIŲ SUPASI AUKŠTAI“

Lietuviai sukūrė turtingą mitologinę tautosaką, susijusią su medžio kultu. Jis apdainuotas liaudies dainose, įpintas eilėse, pagarbintas legendose. Buvo tikima, kad dievybės ir žmonės  yra gimę iš medžių…Gal todėl ir iki šių dienų medis toks svarbus ir mūsų gyvenime. Juk prieš Kalėdas puošiame eglutę, ankstyvą pavasarį dairomės pirmųjų žilvičių pumpurų, Velykoms išsprogdiname beržo lapelius, per Rasų šventę vainikais apipiname simbolinius vartus…

Lapkričio 25 dieną pradinukai ir jų tėveliai, močiutės susirinko į etnografinę popietę ,,Dvylika šakelių supasi aukštai“. Baigiantis kalendoriniams  metams, popietėje kalbėjome ne tik apie medžius, bet prisiminėme ir tradicines šventes ir jų papročius, dainavome dainas, šokome liaudies šokius, klausėmės paukščių balsų, minėme mįsles ir sekėme pasakas. Visų klasių mokiniai ir jų tėveliai galėjo parodyti savo išmintį dalyvaudami komandų užduotyse.

Savo dainomis ir šokiais renginį papuošė pradinių klasių etnografinio ansamblio ,,Iš senolių skrynių“ dalyviai. Šiais mokslo metais ansamblio gretas papildė pirmokėliai, kuriems šis pasirodymas buvo debiutinis. Šventės pabaigoje ir maži, ir dideli šokome liaudies šokius. Visos klasės dovanų gavo Advento kalendorius, kuriuos pildys ir dekoruos iki Kalėdų.

Tikiuosi, kad šis renginys paliko šiltus įspūdžius visiems dalyvavusiems ir tokios šeimų popietės taps tradicija mūsų gimnazijoje. Dėkoju už renginio organizavimą pradinių klasių mokytojoms R. Pupkuvienei, L. Rugienienei, šokio mokytojai R. Pakienienei.

 

Neformaliojo švietimo organizatorė, dailės mokytoja G. Boreišienė

 

Bendrinti: