gim_virselis1

PRADINUKAI LAIMĖJO 2-ĄJĄ VIETĄ RESPUBLIKINIAME KONKURSE

2023-10-12

Šėtos gimnazija jau antri metai dalyvauja Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje, kurią organizuoja ir finansuoja Žemės ūkio ministerija. Šį kartą dalyvavo pradinių klasių mokiniai iš Šėtos ir Truskavos skyriaus.
Mokiniai pabuvojo Dubingių žirgyne, klausė paskaitos, lankėsi aplinkinių ūkininkų ūkiuose. Baigiamąjį renginį visiems pradinukams surengėme jau rudenį, šiais mokslo metais. Jame pasidalinome savo įspūdžiais, atsakinėjome į išradingus viktorinos klausimus, visi 25 programoje dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti rengėjų dovanomis, o mažieji pirmokėliai dovanų gavo puikias knygeles „Pažink, rūpinkis, mylėk“. Mokinių entuziazmas buvo begalinis, nes visi norėjo teisingai atsakyti ir gauti prizų.
Štai Matas Sermontis iš Pagirių džiaugiasi savo augintiniais katinu Princu ir šunimi Pinkumi, o Arnas Kavaliauskas iš Tulpiakiemio pripažino, kad šioje programoje dalyvaudamas susipažino su gyvulininkystės šakomis ir sužinojo, ką ėda avys ir arkliai. Be to jis pasidžiaugė, kad jo tėvų ūkyje yra net 6 šunys, nes jie priglaudžia pasiklydusius ar pamestus. Julius Madeckis iš Bukonių galėjo pasigirti, kad namuose augina be kitų gyvūnų ir gyvulių neįprastą augintinį driežą. Berniukai pasižadėjo ir šiais mokslo metais dalyvauti pažintinėse programose, nes įdomu sužinoti apie gyvūnus. Ir jų svajonė išsipildys, nes gimnazija jau gavo patvirtinimą iš Žemės ūkio ministerijos, kad net 2 gimnazijos mokinių grupės yra priimtos dalyvauti pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“.
Šviečiamosios gyvulininkystės programos organizatoriai VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra rudenį organizavo  įgytų žinių bei kūrybinių darbų konkursą „Gyvulininkystė ir MES“. Pradinių klasių mokytojos nutarė, kad šiame konkurse dalyvaus visų pradinių klasių ir Šėtoje, ir Truskavoje visi mokiniai. Vaikai, piešė, lipdė, kūrė koliažus. Be abejo, jie turėjo itin įdėmiai išstudijuoti gyvulių kojas ar ragus, kad galėtų tikroviškai ar stilizuotai pavaizduoti. Padaryti darbeliai ir dabar puošia gimnazijos pradinių klasių koridorių, o į Vilnių siuntėme darbų nuotraukas. Mus jau pasiekė žinia, kad esame respublikinio konkurso 2-osios vietos laimėtojai.
Sveikinu visus dalyvavusius konkurse ir dėkoju pradinių klasių mokytojoms už smalsių pradinukų globojimą visose programos veiklose.

Antanida Likšienė,
projekto vadovė.

Bendrinti: