Pranešimas ,,Psichoaktyvios medžiagos – ar verta‘‘
Kovo 25 d. 8–II klasių mokiniai susitiko su Respublikinio priklausomybės ligų centro gydytoju toksikologu Hariu Jakavičiumi. Jis skaitė pranešimą tema „Psichoaktyvios medžiagos – ar verta?“.
Susitikimo metu lektorius supažindino mokinius su psichoaktyvių medžiagų poveikiu fizinei ir psichinei sveikatai, paaiškino priklausomybės vystymosi procesą. Taip pat aptarė šiuo metu labiausiai paplitusias psichoaktyviąsias medžiagas, jų pagrindines grupes, atpažinimo požymius bei tai, kaip reikėtų elgtis susidūrus su apsvaigusiu asmeniu.
Didelis dėmesys skirtas jaunų žmonių vartojimo ypatumams. Lektorius akcentavo, kad kiekvienas pasirinkimas turi savo pasekmes, todėl svarbu gebėti kritiškai įvertinti galimas rizikas ir priimti atsakingus sprendimus.
Renginys organizuojamas įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo mažinimo ir prevencijos 2024–2027 metų programos 2026 m. priemonių planą.
Organizatorius Kėdainių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Kristina Orechovaitė

