gim_virselis1

PROFESIJŲ DIENA ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Šiais laikais profesinis orientavimas, ugdymas karjerai – viena svarbiausių švietimo funkcijų. Vaikai jau nuo pat mažų dienų yra supažindinami su įvairių profesijų pasauliu. Todėl Šėtos gimnazijoje surengta netradicinio ugdymo diena „Profesijų diena“, skirta 1-IV klasių mokiniams. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Kvasnauskienė teigė, kad šių metų „Profesijų diena“ yra pirmoji tokio dydžio. Mokiniai dalyvavo daugiau nei 15 įvairių veiklų, galėjo susipažinti su įvairių specialybių atstovais, jų darbo specifika, daugiau sužinoti apie pasirinkimų galimybes.

Pradinių klasių mokinius su įvairiomis specialybėmis supažindino jų tėveliai, kurie pristatė savo profesijas: miškininko, gėlininkės, siuvėjos, konditerės ir kt.  Mažieji lankėsi Šėtos miestelyje esančiose darbovietėse, kur pamatė, kaip atrodo įvairių profesijų darbo pobūdis ir aplinka. Vaikai aplankė Šėtos seniūniją, gaisrinę, kirpyklą, paštą, ambulatoriją. Pradinių klasių mokytoja Danguolė Zubeliauskienė teigė, kad pradinukai susipažino net su 20 profesijų atstovais.

 5 klasės mokiniai dalyvavo susitikime su  Kristina Kolevatova, Kauno ABPK Kėdainių RPK viešosios tvarkos skyriaus prevencinio poskyrio specialiste, kuri pristatė policininko profesiją. Moteris pabrėžė, kad toks darbas yra ypač pavojingas, o norit jį dirbti būtinas geras fizinis pasiruošimas. Vėliau penktokai žiūrėjo dokumentinius filmukus apie apsaugos darbuotojo, policininko, IT specialisto, pienininko, vaistininko – farmacininko specialybes. Dienos įspūdžius mokiniai perteikė kūrybiniame darbe ,,Profesija  – raktas ateičiai“. Kita policijos atstovė – Aušra Mickevičienė bendravo su 6 klasės mokiniais. Pareigūnė papasakojo apie savo darbą, policijos rėmėjus bei atsakė į mokinių klausimus. Vėliau mokiniai diskutavo apie skirtingas savybes, kurias privalo turėti įvairių profesijų žmonės ir žiūrėjo filmus. Mokiniai teigė, kad linksmiausia dienos dalis buvo plakatų ruošimas. Jie pasirinko 3 profesijas: policininko, mechaniko ir kirpėjo.

Septintokams profesijas pristatė buvusi gimnazijos mokinė Judita Vėžytė ir kūno kultūros mokytojas Vladas Kiaulakis. Šiuo metu mergina dirba interneto svetainėje „Kedainietis.lt“, todėl papasakojo apie žurnalisto specialybę. Judita yra įgijusi lietuvių kalbos mokytojos specialybę, tad ji papasakojo ir apie tai, ir apie studijas bei studentų gyvenimą. Kūno kultūros mokytojas kalbėjo apie trenerio specialybę ir paragino apsispręsti norinčius treniruotis jau dabar, kol dar laikas.

Vyresniųjų klasių mokiniai vyko į įvairias įstaigas. Aštuntokai lankėsi Ukmergės įmonėse: UAB „Textilite“, UAB ,,Narbutas ir Ko” bei AB ,,Ukmergės pieninė”. Mokinius stebino tekstilės įmonės darbuotojų darbo greitis ir kokybė. Įmonėje „Narbutas ir Ko“ vaikai išbandė baldų patogumą, o pieno produktų įmonėje jie ne tik pamatė gamybos procesus, bet ir gardžiavosi skaniais varškės sūreliais. Ia ir Ib klasės mokiniai vyko į Kėdainių profesinį rengimo centrą: Vilainių pramonės ir paslaugų skyrių ir Lančiūnavos transporto ir verslo skyrių. Vilainiuose buvo pristatytos barmeno ir suvirintojo, o Lančiūnavoje – prekybos įmonių vadybininko padėjėjo ir mechaniko profesijos. Mokiniai buvo supažindinti su darbų specifika, eiga, galėjo išmėginti darbo įrankius. IIa klasės moksleiviai lankėsi Ukmergės verslo ir technologijų mokykloje, kur supažino su mokyklos veikla ir mokymosi galimybėmis. Jie apžiūrėjo moderniausią mokyklos techniką, kabinetus, sporto salę, stadioną, bendrabutį ir valgyklą. Vėliau mokiniai aplankė dar ir Ukmergės medienos apdirbimo įmonę ,,Likmerė“, kurioje sutiko daug darbuotojų, baigusių Ukmergės verslo ir technologijų mokyklą. Gimnazistai teigė, kad mokykla paliko teigiamą įspūdį, jie norėtų čia mokytis, tad kelionė buvo naudinga ir įdomi.

II b klasė aplankė Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Ten buvo pristatyta ugniagesio profesija, mokiniai apžiūrėjo darbo vietą ir sąlygas, ugniagesio aprangą ir gaisrinės mašinas. Vėliau Kėdainių švietimo centre jie išklausė labai įdomią paskaitą apie savęs pažinimą, teisingą profesijos pasirinkimą, karjeros ugdymą, šiuo metu perspektyvias profesijas, gero darbuotojo charakterio savybes.

Vyriausieji, III – IV klasių, mokiniai klausėsi aukštųjų mokyklų pristatymų. Gimnazijoje svečiavosi Kauno technologijų, Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio universitetų atstovai. Pristatyti studijas taip pat atvyko svečiai iš Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos skyriaus, Kauno taikomosios dailės mokyklos, Kauno Šv. Ignaco Lojolos kolegijos bei Kėdainių profesinio rengimo centro. Su gimnazistais taip pat susitiko turizmo agentas Andrius Jovaiša, kuris trumpai pristatė savo darbą, aptarė kelionių agentūrų ir organizatorių skirtumus, supažindino su kelionių verslo rinka ir davė kelis patarimus, kaip pigiau suplanuoti kelionę. Savo sėkmės istoriją papasakojo ir Vidmantas Valantiejus, muzikantas, Šėtos kultūros centro direktorius, aktyvus visuomenininkas. Vidmantas teigė, kad jam labai pasisekė, nes dirba mėgstamą darbą. Jaunimui siūlė ieškoti tokių veiklų, kuriuos padėtų atrasti ir realizuoti save. Taip pat nereikia pamiršti, kad daug svarbiau yra tai, ko žmogus siekia, kokios yra jo idėjos, o ne tai, kaip žmogus atrodo.

Profesijų dienos organizatoriai, klasių auklėtojai pasistengė sukurti patrauklią ir informatyvią dieną visiems mokiniams. Įvairios paskaitos, susitikimai, išvykos ir pokalbiai paskatino mokinių domėjimąsi margu profesijų pasauliu, padėjo apsispręsti dėl būsimos ateities. Tai puiki proga nepaklysti specialybių pasiūloje.

                                                                                                Karolina Kužmarskytė, IV klasė

Bendrinti: