gim_virselis1

PROJEKTAS „BYLA NR. TEISĖ VASARIŠKAI/2016!“

SU ŽYMIAIS LIETUVOS TEISININKAIS IR KSU TEISĖS STUDIJŲ STUDENTAIS!

 

2016 m. gegužės 30 – birželio 3 d., Vilnius

 

Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakultetas (KSU TF) su partneriais* kviečia vyresniųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Byla Nr. TEISĖ VASARIŠKAI/2016!“ (toliau – Projektas).

 

Projekto tikslas – atkreipti Lietuvos moksleivių dėmesį į teisės žinių svarbą žmogaus gyvenime, supažindinti juos su teisininko profesija, prasmingai praleisti laiką su žymiais teisininkais, teisės studijų studentais ir suteikti galimybę moksleiviams dalyvauti simuliaciniame žaidime, kurio metu galės nagrinėti bylą  Projekto dalyvių pasiūlyta tema.

 

Projekte gali dalyvauti visi Lietuvos vyresniųjų klasių moksleiviai, atsiuntę iki 2016 m. gegužės 26 d. 18.00 val. el. paštu jolita.malinauskaite@ksu.lt teisinės situacijos aprašymą (nuo 0,5 iki 1 A4 lapo apimties), kuriame atsispindėtų jaunimui (nepilnamečiams) aktuali problema. Rekomenduojame aprašyme įvardyti šiuos simuliacinio žaidimo veikėjus: įtariamasis (-ieji), kaltinamasis (-ieji), nukentėjusysis (-ieji), liudytojas (-ai). Atsiųsdami teisinės situacijos aprašymą, nurodykite: savo vardą, pavardę, amžių, mokyklos pavadinimą, savo el. paštą, mobiliojo telefono numerį.

 

Profesionalūs teisininkai pagal atsiųstus teisinės situacijos aprašymus suformuluos tariamos bylos siužetą ir pakvies tapti Projekto dalyviais! Dalyvių skaičius yra ribotas, todėl pirmenybė bus teikiama moksleiviams/jų grupėms, ankščiau atsiuntusiems teisinės situacijos aprašymą.

 

Projekto pabaigoje kiekvienas dalyvis gaus originalų dienoraštį ir pažymėjimą!

 

Dalyvavimas Projekte yra nemokamas! Jūsų indėlis į projektą – projekto viešinimas!

 

Daugiau apie Projektą Facebook adresu KSU Teisės fakultetas.

 

Projekto koordinatorė KSU TF prodekanė Jolita Malinauskaitė. Tel. pasiteirauti 865244508.

 

Detali programa

 

Diena, laikas Dienos temos, veiklos Renginio vieta
Gegužės 30 d., pirmadienis

10.00-12.00 val.

SUSIPAŽINKIME!

Dalyviams bus siūloma susipažinti ne tik su visais Projekto dalyviais, KSU TF bendruomene, bet ir su situacija (teisininkai ją vadina bylos fabula), kuri bus analizuojama bei sprendžiama visą savaitę.

Kazimiero Simonavičiaus universitetas (J. Basanavičiaus g. 29A, Vilnius)
13.30-15.30 val Pažintinis vizitas į Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigą. Projekto dalyviai susipažins su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus ir kitų vaiko teisių apsaugos institucijų veikla, vaikų padėtimi Lietuvoje, vaiko teisių gynimo galimybėmis bei su įstaigos darbuotojais aptars projekto dalyvių sugalvotos bylos fabulą. Dalyviai žais nuotaikingą žaidimą „Labas, aš tavo teisė!“ Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga (Plačioji g. 10, Vilnius)
15.30-16.30 val Pavakarys su laisvalaikiu repuojančiu teisininku Sauliumi Jeruslanovu iš Valstybės tarnybos departamento. Kazimiero Simonavičiaus universitetas (J. Basanavičiaus g. 29A, Vilnius)
Gegužės 31 d., antradienis

10.00-12.00 val.

IKITEISMINIS TYRIMAS: APIE JĮ SU TIKRAIS TEISMO EKSPERTAIS IR POLICIJOS PAREIGŪNAIS!

Ekskursija į Lietuvos ekspertizės centrą. Dalyviai susipažins su šio centro veikla, ekspertinio darbo iššūkiais ir galimybėmis bei ekspertinio tyrimo rezultatų (specialisto išvados ir ekspertizės akto) reikšme įrodinėjimo procese. Vizitą kuruos Lietuvos teismo ekspertizės centro direktorė doc. dr. Gabrielė Juodkaitė-Granskienė.

Lietuvos teismo ekspertizės centras (Lvovo g. 19a, Vilnius)
14.00-16.30 val. Pažintinio vizito į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą metu dalyviai aplankys: Operatyvaus valdymo skyrių (būtent čia ateina pirmasis nukentėjusiojo pagalbos šauksmas ir priimamas sprendimas kaip kuo operatyviau suteikti jam pagalbą. Begalės skambučių, nenutrūkstama pokalbių banga…); Vaizdo stebėjimo kamerų padalinį (Vaizdo stebėjimo kameros padeda nusikaltimų prevencijai Vilniaus mieste, jos yra vykstančių nusižengimų „liudininkės“ – numesta šiukšlė, nuorūka, ne vietoje pastatytas automobilis, o dar… taboro narkotikų keliai…); Kriminalinių nusikaltimų tyrimo skyrių (kiekvienas, ir didelis, ir mažas yra matę filmuose kaip nuimami pirštų antspaudai, o visa tai pamatyti savomis akimis – neįtikėtina galimybė!); Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (Birželio 23-osios g. 10, Vilnius)
17.30-18.30 val. Relaksacijos kambarį; Vilniaus apskrities ekspozicijos kabinetą.

Popietė „Teisininkų laisvalaikis“ (linijinių šokių pamoka, kurią ves teisininkė Agnė Agafonova, Vilniaus miesto 2-asis policijos komisariatas).

Kazimiero Simonavičiaus universitetas (J. Basanavičiaus g. 29A, Vilnius)
Birželio 1 d., trečiadienis

10.00-11.30 val.

 

 

 

ADVOKATO IR PROKURORO DIENA

„Bylos Nr. TEISĖ VASARIŠKAI/2015!“ aptarimas su Advokatų profesinės bendrijos „Miškinis ir partneriai“ advokatais. Dalyviai aplankys advokatų kontorą, sužinos apie advokatų teikiamas paslaugas bei susipažins su advokato darbo diena.

Advokatų profesinė bendrija „Miškinis ir partneriai“ (M. Valančiaus g. 1a, Vilnius)
13.00-14.00 val. Mokslo kavinė „Prokuroras ═ žmogaus saugumo garantas ir teisėtų interesų gynėjas“. Renginio vedėjas – Vilniaus rajono apylinkės prokuroras, KSU Teisės fakulteto dėstytojas Vilius Paulauskas. Kazimiero Simonavičiaus universitetas (J. Basanavičiaus g. 29A, Vilnius)
14.30-16.00 val. Edukacinė programa apie pilietiškumą Valstybės pažinimo centre.

 

Valstybės pažinimo centras (Totorių g. 28, Vilnius)
16.30 -17.30 val. Piknikas „Kartų dialogas apie teisę“ prie Vilnelės su Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto studentais, Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyriaus ir Petro Leono akademijos atstovais
Birželio 2 d., ketvirtadienis

10.00-12.00 val.

 

„Byla Nr. TEISĖ VASARIŠKAI/2016!“ JAU TEISME!

Pažintinis vizitas į Lietuvos antstolių rūmus. Dalyviai susipažins su antstolių veikla; sužinos, kas yra vykdomoji byla; pamatys, kaip vyksta elektroninės varžytinės, kaip antstolių darbe panaudojamos informacinės technologijos.

Lietuvos antstolių rūmai (Konstitucijos pr. 15/5, Vilnius)

 

16.00-17.00 val. „Bylos Nr. TEISĖ VASARIŠKAI/2016!“ teismo proceso inscenizacija Lietuvos apeliaciniame teisme su tikru teisėju! Pasiskirstę rolėmis Projekto dalyviai „nagrinės bylą, tirs įrodymus, sakys baigiamąsias kalbas ir priims nuosprendį.“

 

Lietuvos apeliacinis teismas (Gedimino pr. 40/1, Vilnius)

 

Birželio 3 d., penktadienis

9.00-10.00 val.

 

APIE „Bylą Nr. TEISĖ VASARIŠKAI/2016!“ TEISINGUMO MINISTERIJOJE IR SEIME

Vizitas į Lietuvos Respublikos Teisingumo ministeriją

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija
10.30-12.00 val. Ekskursija po Lietuvos Respublikos Seimo rūmus ir susitikimas su žymiais teisininkais.

Projekto aptarimas. Pažymėjimų įteikimo Projekto dalyviams ceremonija.

(Gedimino pr. 30, Vilnius)

Lietuvos Respublikos Seimas (Gedimino pr. 53, Vilnius)

Pastaba. Projekto organizatorius pasilieka teisę koreguoti programą.

 

Pagarbiai

Jolita Malinauskaitė

Kazimiero Simonavičiaus universiteto www.ksu.lt

Teisės fakulteto prodekanė

  1. Basanavičiaus 29A, LT-03109 Vilnius

El.p. jolita.malinauskaite@ksu.lt

Tel./faks. (8 5) 213 5172, 8 652 44508

Bendrinti: