gim_virselis1

PROJEKTAS ,,MOKSLEIVI, PABŪK STUDENTU”

Šių metų lapkričio 7-11 dienomis turėjau galimybę dalyvauti jau 7-tą kartą VDU studentų atstovybės rengiamame projekte ,,Moksleivi, pabūk studentu”. Šiame projekte jau yra dalyvavęs ne vienas mūsų gimnazijos moksleivis, o šiais metais į projektą patekome trise: dvi mano bendraklasės jame dalyvaus kitą savaitę, o aš patekau į antrąją projekto savaitę. Projektas man iš tiesų paliko daug įspūdžių: susipažinau su naujais žmonėmis, patyriau tikrą studentišką gyvenimą. Visą savaitę lankiau paskaitas, iš kurių vienos buvo labai įdomios, o kitos labai nuobodžios (dėl to nesiskundžiu, nes tai leido man suprasti, ko universitete tikrai nestudijuočiau, ir netgi neįdomios paskaitos man tapo naudinga patirtimi). Taip pat per laisvą tarp paskaitų laiką turėjome daug bendros veiklos – įvairių žaidimų, vaidinimų ar tiesiog pasisėdėjimų kavinėje. Moksleiviai iš skirtingų mokyklų galėjo artimiau susipažinti ar pabendrauti su savo mentoriais ir išgirsti jų įspūdžius tik pradėjus mokytis universitete (daugelis mentorių buvo pirmakursiai studentai). Žinoma, ir šis projektas, kaip ir kiekvienas kitas, turėjo savų trūkumų: kai kurios paskaitos vyko labai vėlai ir moksleiviai, visą dieną prabuvę svetimoje aplinkoje, jausdavosi labai pavargę ir nebenorėdavo dalyvauti vakarinėje veikloje. Per paskutinę projekto dieną vykusį aptarimą tai buvo dažniausiai moksleivių paminėtas minusas. Taip pat ne visi galėjo nueiti į paskaitas, kurias buvo pažymėję pildydami anketą. Studentų atstovybės nariai aptarimo metu išklausė mūsų tiek teigiamą, tiek neigiamą nuomonę, todėl manau, kad šis projektas kiekvienais metais tik tobulės, pasiūlydamas vis naujų idėjų.

Šis projektas vyks ir pavasarį, todėl siūlau 10-12 klasių moksleiviams į jį registruotis. Tikrai nenusivyliau jame dalyvavusi ir turėdama progą dalyvaučiau dar kartą, nes tokia patirtis yra be galo naudinga, ypač tiems, kurie nėra apsisprendę dėl tolimesnės savo ateities.

Laura Banelytė, IV kl.

Bendrinti: