gim_virselis1

„PROTŲ MŪŠYJE“ NUGALĖJO ŠĖTOS GIMNAZISTAI

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio sukakčiai Kėdainių daugiakultūrio centro darbuotojai surengė jau 15-ą kartą įvykusį “Protų mūšį”. Prieš savaitę tokiame renginyje dalyvavo 7-8 klasių moksleiviai, o šiandien prie iniciatyvos paminėti Lietuvos Nepriklausomybės 25-metį prisijungė Kėdainių rajono mokyklų 9-10 klasių mokiniai. Renginį vedė daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė. Savo žinias moksleiviai galėjo parodyti keturiuose etapuose. Klausimai buvo susiję su Kėdainių krašto istorija bei Lietuvos istorija nuo 1918 m. iki 1940 m. Anot, A. Pečiulytės, moksleiviai visada daugiau žino ir išmano Lietuvos istoriją, tačiau savąjį kraštą neretai primiršta, todėl siekiant paskatinti mokinius domėtis ir savo kraštu, į klausimyną buvo įtrauktos temos susijusios su Kėdainiais, juose gyvenusiais žmonėmis, įvykusiais istoriniais įvykiais.

 Protų mūšyje rungėsi net 9 komandos po 5-6 moksleivius-savanorius. Iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos ir Atžalyno gimnazijos mūšyje dalyvavo po dvi komandas, taip pat savo žinias demonstravo moksleiviai iš Josvainių, Akademijos, Šėtos gimnazijų, Truskavos pagrindinės mokyklos ir Kėdainių “Aušros” sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos.

  Geriausiai savo žinias atskleidė ir pirmają vietą užėmė Šėtos gimnazistai, antroji vieta atiteko Kėdainių “Aušros” sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos moksleiviams, trečiąją vietą užėmė Kėdainių šviesiosios gimnazijos I – oji komanda. Visi dalyvavusieji gavo prizus. Nugalėtojams atiteko kuprinės, kitiems – knygos, Kėdainių krašto muziejaus išleisti kompaktiniai diskai ar saldžios dovanėlės. Dalyvavusieji, tačiau neužėmę prizinių vietų, gavo padėkos raštus.

 Šis renginys tapo puiki galimybė mokiniams ne tik parodyti erudiciją, išmonę, pakartoti įgytas žinias, bet ir daugiau sužinoti apie savo krašto istorinius objektus, žmones bei įvykius.

 

Judita Gaižiuvienė, buvusi Šėtos gimnazijos mokinė

DSC_0003 DSC_0021 DSC_0024 DSC_0041 DSC_0066 DSC_0105 DSC_0108 DSC_0114 DSC_0121

 

Bendrinti: