gim_virselis1

RAKTAS Į SUGYVENIMĄ

Lapkričio 16-ąją Lietuvoje pažymima Tarptautinė tolerancijos diena. Kaip ir kiekvienais metais Tarptautinė istorinio teisingumo komisija siūlo ją  paminėti naudojant tam tikrą simbolį. Šiais metais buvo pasirinktas RAKTAS. Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją.

Šėtos gimnazijoje mokiniai per istorijos ir dailės pamokas ne tik piešė raktus, bet ir diskutavo apie toleranciją klasėje, miestelyje, valstybėje ir pasaulyje. Buvo suformuluota labai svarbi mintis, kad gyvenime labai svarbu rasti kompromisą tarp skirtingų nuomonių. Todėl labai svarbu nuolat mokytis diskutuoti, reikšti savo mintis, išgirsti šalia esančio žmogaus nuomonę ir jos neatmesti, bet rasti kompromisą.

 

Audronė Pečiulytė, istorijos mokytoja ekspertė

 

Bendrinti: