gim_virselis1

REFORMACIJOS ŽENKLAI KĖDAINIUOSE

Nuo XVI amžiaus vidurio Kėdainiai tapo protestantizmo sklidimo židiniu Lietuvoje, nes miesto savininkės Onos Radvilaitės Kiškienės iniciatyva iš katalikų buvo atimta Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčia ir 78-erius metus ji priklausė reformatams. XVII a. į miestą atsikėlus škotams ir vokiečiams, protestantų tikėjimo žmonės ėmė dominuoti. Iki mūsų dienų mieste yra išlikusių daug protestantizmo epochos ženklų, kuriuos Šėtos gimnazijos II ir III klasės mokiniai bandė atrasti netradicinės pamokos „Reformacijos ženklai Kėdainiuose“ metu. Jos metu mokiniai, atlikdami praktines užduotis, įtvirtino žinias apie skirtingų religinių konfesijų maldos namus, jų architektūrinius stilius, išskyrė panašumus ir skirtumus. Aplankę katalikų, reformatų, stačiatikių ir judėjų maldos namus, mokiniai įgijo žinių, kaip elgtis tuose kulto pastatuose, sužinojo jų istoriją ir suprato, kaip reikalingos žinios norint suprasti kitos religijos žmones.

Audronė Pečiulytė istorijos mokytoja ekspertė

 

Bendrinti: