gim_virselis1

ROBOTIKOS STOVYKLA GIMNAZIJOJE

Šią vasarą pirmą kartą gimnazijoje vyko vasaros Robotikos stovykla, į kurią susirinko šešiolika 5-I klasių mokinių. Stovyklą pagal programą „Smagioji robotika“ organizavo VŠĮ „Robotikos Akademija“. Stovyklos dalyviai susipažino su robotikos pagrindiniais principais, jų panaudojimo galimybėmis, atlikdami praktines užduotis ugdė kūrybiškumą, smalsumą, loginį mąstymą. Užsiėmimų metu mokiniai  ne tik patys konstravo robotus, bet ir mokėsi juos programuoti, dirbti komandoje. Gavę užduotį (sukonstruoti robotą marsaeigį, vėjo jėgainę, robotą futbolininką ir t. t.) mokiniai patys turėjo ne tik sugalvoti, kaip jį sudėlioti iš Lego kaladėlių, bet ir ieškoti iškeltos problemos sprendimo būdų.

Su stovyklos dalyviais žiūrėjome įvairius filmus apie robotus. Mokiniai parengė pateiktis-pristatymus „Robotai aplink mus“, juos demonstravo savo bendraamžiams. Vieną dieną skyrėme edukacinei-pažintinei išvykai į Kėdainiuose veikiančias įmones „TexDan“ ir „Spaudvita“, kur mokiniai susipažino su  pagrindinėmis veiklomis, gana plačiai naudojamais kompiuterizuotais ir automatizuotais darbais. Įmonėje „TexDan“ pamatė visas biuro ir kt. minkštų kėdžių gamybos linijas, darbuotojų atliekamas operacijas. Didelį įspūdį paliko gaminamos produkcijos kokybė ir įvairovė. Ne mažiau įdomu buvo ir gerokai mažesnėje individualioje įmonėje „Spaudvita“, kuri teikia dizaino, maketavimo, spausdinimo, įrišimo paslaugas. Likome sužavėti įmonės vadovo ir darbuotojų šiltumu, geranoriškumu, pamatėme, kaip spausdinama ofsetine spausdinamo mašina.

Tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė robotų varžybos: kas greičiau pravažiuos trasą su kliūtimis, kuris robotas stipresnis – išstums iš ringo priešininką, kuris robotas-futbolininkas greičiau įmuš įvartį ir t. t.

Visi dalyviai liko patenkinti šia stovykla, sužinojo daug naujo, pabuvo su draugais, prasmingai praleido antrąją ką tik prasidėjusių atostogų savaitę. Visi norėjo ir ateityje tokio pobūdžio užsiėmimų, todėl džiaugiamės, kad Šėtos gimnazijoje kitais metais planuojamas Neformalaus švietimo robotikos būrelis.

 

Stovyklos vadovė Vijolė Glebauskienė

DSCF753420150616_123902DSCF7537 DSCF7565 DSCF7574 DSCF7578 Robotai_vejo jegaines

Bendrinti: