ROBOTŲ PARADAS

Vis dažniau girdime apie robotų lenktynes, pasirodymus, atliekamus darbus bei vykdomas misijas.

Ir Šėtos gimnazijos 7-8 klasių mokiniai, dalyvaudami projekte „Matematika – laimėtojų mokslas“ turi galimybę pamokose ir popamokinėje veikloje dirbti su EV3 robotais, įsitikinti jų pranašumu ir galimybėmis atliekant skaičiavimus bei įvairias veiklas.

Sausio mėnesį organizuotas renginys „Robotų paradas“, kurio tikslas: supažindinti mokinius su robotų panaudojimo galimybėmis kasdieniniame gyvenime, lavinti mokinių kūrybiškumą, išradingumą.

7, 8 klasių mokiniai, projekto dirbdami porose ar grupėse sukonstravo EV3 robotus, sugalvojo jiems pavadinimus. Kiekvienas robotas, stojo į eilę ir turėjo galimybę ,,parodyti save“.  Parodyti kokias funkcijas jis gali atlikti, kam jis skirtas, nuvažiuoti tam tikrą atstumą, net palenktyniauti su kitais robotais.

Mokiniai buvo labai išradingi. Robotikos būrelio užsiėmimai, kuriam vadovauja mokytojas Valdas Dirsė, MMK pedagogės Vijolės Glebauskienės patarimai buvo labai naudingi.

Mokinių sukurti robotai „Sniegakasys“, ,‚Mamutas“, „Tautovežis“, „F1“, „Runkelinis“, „Sniegovežis“, „Šarvuotis“, „Malūnsparnis“ ir kiti galėjo ,,stumdyti sniegą kiemuose“, ,,kasti cukrinius runkelius“ būti naudojamai ūkio darbams, keliams valyti, padėti ginant Tėvynę. Aštuntokai Dangiras, Orinta, Viktorija, Lukas, Rugilė, Gabrielius, septintokai Arminas, Nojus, Motiejus, Augustė ir Austėja išradingai, su humoro gaidele klasės draugams pristatė kartu su kitais klasės draugais kurtus robotus ir jų galimybes.

Džiugu matyti mokinius patenkintus savo darbo rezultatais, aktyviai dalyvavusiais dar vienoje integruotoje kūrybiškoje veikloje.

Matematikos mokytojos Audronė Kvasnauskienė ir Vaidutė Kleivienė