gim_virselis1

Saulės elektrinės pagamintos elektros energijos kaupilis jau dirba Šėtos gimnazijoje

Šėtos gimnazija 2022 metais pradėjo eksploatuoti savo saulės elektrinę, įsirengtą Klimato kaitos programos ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis. Jau spėjome pasidžiaugti saulės elektrinės, įrengtos ant gimnazijos stogo, privalumais. Tačiau nesustojome ir savivaldybės paskatinti apsisprendėme įsirengti saulės elektrinės pagamintos elektros energijos kaupimo įrenginį. Darbus pradėjome 2022 metais. Parengėme projektą „Saulės elektrinės pagamintos energijos kaupimo įrenginio diegimas Kėdainių r. Šėtos gimnazijoje”. LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra projektą patvirtino, skirdama iš Klimato kaitos programos jo finansavimui 62573 Eur. Kėdainių savivaldybės taryba skyrė 20 % arba 15643 Eur. Viso įrenginio vertė 78216 Eur. Kaupiklį statė UAB „Vesla”.

Ir štai, – šiemet 100 kwh talpos elektros energijos kaupiklis jau pradėtas ekspoatuoti.

Gimnazija, kaupdama pagamintą, bet nesuvartotą elektros energiją kaupiklyje, išvengs energijos sutrikimų, atsirandančių dėl energijos tiekimo iš viešųjų tinklų nutrūkimų, mažiau energijos atidės pasaugojimui ir taip mažins pasaugojimo mokestį.

Šėtos gimnazija ne tik žodžiais, bet ir darbais, įsirengdama saulės elektrinę ir energijos kaupiklį, prisideda prie Europos Sąjungos žaliojo kurso, mažina išmetamo anglies dvideginio emisiją, savo mokiniams įrodydama, kad kiekvienas turime rūpintis savo planetos ateitimi.

Antanida Likšienė

Loretos Kutrienės ir Elonos Nagevičienės nuotraukose: leketro energijos kaupilio įrenginiai gimnazijoje.

Bendrinti: