gim_virselis1

SAUSIO 13-OJI ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Sausio 13-oji – Laisvės Gynėjų diena. Tai ypatinga diena Lietuvos valstybei, visam laikui įrašyta į mūsų Tautos istoriją. Tai diena, kai Lietuvos liaudis masiškai protestavo prieš Sovietų Sąjungos vadovybę, kuri norėjo sunaikinti Lietuvos nepriklausomybę, Lietuvos Seimą, užimti Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą bei kitus reikšmingus objektus. Tądien visa tauta stojo ginti Tėvynės, šimtai buvo sužeistų, o 14 drąsuolių žuvo už Tėvynės laisvę.

Šėtos gimnazija kiekvienais metais mini šią svarbią datą: sausio 13-ąją per pirmąją  pamoką uždegame žvakutes prie langų, prisimename skaudžią praeitį,  apie žmonių drąsą stoti prieš tankus, patriotizmą, kalbamės apie laisvę, tautą, žmonių norą būti laisviems. Šiais metais visi mokiniai prie švarkų segėsi neužmirštuolės žiedą, primenantį kovotojus už Lietuvos laisvę.

 Džiugu, kad ir po tiek metų mes minime šią svarbią dieną, prisimename, kaip Lietuva tapo laisva  šalimi.

 

Milana Agustauskaitė, II kl.

 

sausio13_0 sausio13_1 sausio13_2 sausio13_3 sausio13_7 sausio13_8

Bendrinti: