gim_virselis1

SAVAITĖ ,,GYVENIMAS BE PATYČIŲ“

Kovo mėn. 23-27 dienomis vyko ,,Vaikų linijos” inicijuota veiksmo savaitė ,,Be patyčių”, kuri sutelkė vaikų ir suaugusiųjų, žiniasklaidos ir plačiosios visuomenės dėmesį į patyčių problemą. Prie iniciatyvos tūkstančiais renginių ir veiklų prisidėjo per 1100 šalies ugdymo įstaigų, tarp jų ir Šėtos gimnazija.

Mūsų gimnazijoje vykdomai veiksmo savaitei suteiktas šūkis ,,Gyvenimas be patyčių”. Mokiniams buvo dalinami informaciniai lankstinukai, kuriuose rado patarimų, kaip galima padėti patyčias patiriančiam bendraamžiui, kaip pačiam prisidėti, kad patyčių būtų mažiau. Vyresniųjų klasių mokiniams vyko klasės valandėlės ,,Elektroninės patyčios – tu gali jas sustabdyti”. Auklėtojai su savo mokiniais diskutavo apie patyčių mažinimą, akcentuodami pozityvų bendravimą, bendradarbiavimą, geros atmosferos gimnazijoje kūrimą. Pradinių klasių mokiniai su gimnazijos psichologe ir savo mokytojomis diskutavo apie draugystę, toleranciją, pagalbą vienas kitam, piešė geriausio draugo portretus. Gimnazistų klubas prisijungė prie Lietuvos mokinių parlamento vykdomos akcijos ,,Ištiesk gerumo delną”, papuošdami visų gimnazijos klasių ir kabinetų duris spalvingais delnais su šypsenėle. Visą savaitę vyko akcija ,,Žydinti gerumo pieva”, kurios metu mokiniai galėjo parašyti gerąją žinutę draugui ant gėlės žiedo ir pasodinti jį į gerumo pievą, taip skleisdami gerumą, šypseną ir gerą nuotaiką visiems. Grupelė septintokų su mokytoja Loreta Kutriene aplankė Šėtos mietelio įstaigas, padovanojo po akcijos vėliavėlę, gėlės žiedą, pasikalbėjo su sutiktais miestelio gyventojais, palinkėjo jiems būti supratingiems, draugiškiems, pastebėti kiekvieną nuskriaustą žmogų ir jam padėti.

Paskutinę veiksmo savaitės dieną bendram renginiui ,,Gyvenimas be patyčių” susijungė visos Kėdainių rajono mokyklos. Mūsų gimnazijai atstovavo 5 klasės mokiniai, kurie dalyvavo įvairiose veiklose, kurias surengė Kėdainių sporto centras, Dailės bei Kalbų mokyklos, Kėdainių PK atstovai, Kėdainių r. visuomenės sveikatos biuro specialistai ir kt. Renginio pabaigoje Šviesiosios gimnazijos šokio grupė pakvietė visus dalyvius kartu pašokti, o lauke vyko įspūdinga balionų ir muilo burbulų paleidimo į orą šventė. Renginyje vyravo puiki nuotaika, vaikai patyrė buvimo kartu džiaugsmą.

               Tikime, kad jautrią širdį, gerų žodžių, kilnių jausmų, noro padėti kitam turime kiekvienas, tik reikia mokėti visu tuo pasidalinti, skleisti gerumą aplink save. Elkimės taip, kad žmonėms, kurie mus supa, būtų gera.

 

Socialinė pedagogė Ilona Jakienė

 

20150327_120250 20150327_122006 DSC00205 DSC00207 DSC00208 DSC00212 DSC00220 DSC00223 DSC00225 DSC00234 DSC01218 DSC01227

Bendrinti: