gim_virselis1

SĖKMĖ NACIONALINIAME MOKSLEIVIŲ ESĖ KONKURSE „ATEITIES LINGVISTAS“

Šv. Velykų išvakarėse Didįjį penktadienį Šėtos gimnazijos III klasės gimnazistė Goda Kiaunytė kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja dalyvavo gražiame ir šiltame nacionalinio moksleivių esė konkurso „Ateities lingvistas“ apdovanojimų renginyje Kazimiero Simonavičiaus universitete, Vilniuje. Konkursas vyksta jau ne pirmus metus. Jo tikslas paskatinti jaunus žmones mąstyti, kaip kursime kalbos ateitį skaitmeniniame amžiuje, kokių kalbos technologijų reikia šiuolaikiniam žmogui, kaip jos darys įtaką kalbų mokymui(si), kokios semantinės konstrukcijos gali būti paveikiausios reklamoje ir socialiniuose tinkluose.

2019 m. tarp 8 konkurso nugalėtojų ir Šėtos gimnazijos III klasės gimnazistė Goda Kiaunytė. Moksleivė apdovanota asociacijos „Lituanistų sambūris“ specialiuoju diplomu už poetiškiausią esė „Paukščio skrydžiu“ ir „Odilės“ skaitomiausių knygų rinkiniu bei „Sofoklio“ leidyklos knygomis. Specialiuoju  padėkos diplomu ir  leidyklos „Odilė“ skaitomiausių knygų rinkiniu apdovanota ir Godos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Po apdovanojimų susirinkę moksleiviai, jų mokytojai, konkurso rėmėjai ir partneriai kalbėjosi apie naujas lituanistui reikalingas kompetencijas, skanavo puikių žmonių iš „Pirmo blyno“ bendruomenės iškeptus blynus. Buvo laiko pasigrožėti Vilniumi, atsigaivinti šalta kava. Grįžtant namo Goda džiaugėsi, kad tiek dėmesio ir dovanų dar niekad nebuvo gavusi. Net septynios knygos papildys jos knygų lentyną, o dar džiugios emocijos…

Goda, didžiuojuosi Tavimi, tu savo kūrybiniu darbu skleidi žinią šalyje apie Šėtos gimnaziją, Kėdainių rajoną. Apie konkursą rašoma svetainėje „Lituanistų sambūris“, „Lietuvių kalbos draugija“, Lietuvos žinių portale lžinios.lt, KSU svetainėje.

Aldona Šliažaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

 

Bendrinti: