gim_virselis1

SĖKMĖ VII RESPUBLIKINIAME MOKSLEIVIŲ SKAITOVŲ KONKURSE

Vasario 28 d. Šėtos gimnazijos III g klasės mokinė Goda Kiaunytė dalyvavo ir sėkmingai pasirodė VII respublikiniame vyresniųjų klasių moksleivių skaitovų konkurse „Pasijuokime“, kuris vyko Vytauto Didžiojo universitete, Kaune. Goda skaitė Marcelijaus Martinaičio knygos „Kaip katinai uodega peles gaudo“ esė fragmentą „Disidentas mūsų namuose“.

Konkurse dalyvavę 27 moksleiviai iš 16 Lietuvos mokyklų buvo labai stiprūs, kiekvienas stengėsi kuo geriau atskleisti  savo pasirinkto kūrinio prasmę, sceninės raiškos įgūdžius.  Tarp jų buvo ir Šėtos gimnazijos III g klasės mokinė Goda Kiaunytė. Ji  komisijos buvo pastebėta ir pagirta už dikciją, apdovanota padėka ir Lietuvos aklųjų bibliotekos vardiniu kvietimu įgarsinti knygą akliesiems bei rašikliu, atvirlaiškiais su lietuvių klasikais ir puikia užrašine su citata:  „Meilė iš antro žvilgsnio: lietuvių literatūros klasikai“. Padėka įteikta ir Godos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai.

Komisijos nariai – VDU Lituanistikos katedros dėstytojai, Kauno kamerinio teatro aktoriai, literatūrologai, meninio skaitymo meistrai – negailėjo gražių, drąsinančių žodžių skaitovams, gyrė pasirinktus tekstus, o VDU studentų kūrybinė grupė „Deklamationes“ kūrybingai pradėję renginį,  įspūdingai ir baigė. Apdovanojimų improvizacinės akimirkos tiesiog žavėjo.

Nors ir respublikinis konkursas, tačiau konkurencijos nesijautė, dvelkė šiluma, draugiškumu, gebėjimu klausytis, niekam nereikėjo telefono, niekam nerūpėjo šnabždėtis, vyravo pagarba skaitovui, jo tariamam žodžiui.

Goda grįžo džiugiai nusiteikusi, kaip visada, gražiai besišypsanti, įgijusi naujos patirties ir labiau pasitikinti. GODA, ESI ŠAUNUOLĖ!

 

Aldona Šliažaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

Bendrinti: