gim_virselis1

ŠĖTOS GIMNAZIJOJE „GYVENA“ ROBOTAI

Kompiuteris – darbo priemonė, be kurios daugelis neįsivaizduoja savo laisvalaikio ir buities. Be kompiuterio sunku mokyti ir mokytis. Kompiuterinės technologijos kasdien tobulėja, todėl nelengva įsivaizduoti, ką šie elektroniniai įrenginiai atliks po kelerių metų.

Šėtos gimnazistai džiaugiasi, kad pažindami robotus gali pritaikyti matematikos, fizikos, biologijos žinias.

Vienas iš tokių įdomių ir ,,protingų“ įrenginių – robotas. Tai įrenginys, užprogramuotas atlikti įvairias užduotis. Jis gali būti valdomas žmogaus arba kompiuterio, kiekvieną dieną gali išmokti naujų veiksmų, geba mąstyti. Kompiuteriu valdomi robotai jau ,,gyvena“ ir Šėtos gimnazijoje. Mokiniai su jais susipažįsta, naudodamiesi informacinėmis technologijomis mokosi konstruoti bei valdyti, suprasti veikimo principus, turiningai leidžia laisvalaikį po pamokų projekte „Robotukai“.

Projekto įgyvendinimui, jo veikoms pasirinkti programuojamieji  Lego Mindstorms robotukai.

Kodėl būtent Lego Mindstorms? Tai robotai, kurie naudoja Lego technologiją. Pirmiausia robotą reikia sukonstruoti iš atskirų Lego kubelių: įvairių daviklių, valdomų variklių, intelektualių modulių. Kai viskas surinkta, galima pradėti kurti įvairias užduotis, kurias atliks robotukai. Pavyzdžiui, robotukas turi nuvažiuoti iki tam tikro taško nekliudydamas ar apvažiuodamas kliūtis, paimti krovinį ir jį parvežti atgal.

Dirbant su robotukais ugdomas inžinerinis mąstymas. Kad robotas atliktų užduotį, reikia prijungti, sukonstruoti papildomus, keičiamus elementus.

Gimnazistas Ričardas Adomaitis teigia: ,,Daug paprasčiau programuoti, nei sugalvoti, kaip prikonstruoti kokią detalę. Galima ir reikia pritaikyti matematikos, fizikos, biologijos žinias. Tenka papildomai paskaityti ir domėtis, kol viskas pasidaro aišku.“

Šėtos gimnazijoje šiais mokslo metais įkurtą „Robotikos“ būrelį lankė 5–8 bei I–II-ųjų klasių mokiniai. Šie metai ,,Robotikos“ būrelio mokytojams ir mokiniams buvo pirmieji, tad teko mokytis visiems kartu. Vaikams labai patiko nelengvas, tačiau labai kūrybiškas darbas konstruojant ir programuojant robotukus. Nepaprastai džiugu matyti, kaip robotukas paklūsta ir vykdo komandas, kurias užprogramuoja mokinys .

Pirmas žingsnis žengtas, bet nesiruošiame sustoti. Kitais mokslo metais planuojame dalyvauti įvairiuose renginiuose, kurie vyksta ne tik rajone, bet ir respublikoje. Įvairiose varžybose bei konkursuose mokiniai turės galimybę parodyti, ką sugeba jie patys ir jų robotai. Robotai, kurie veikia ir „gyvena“, nes mokosi matematikos ir fizikos, biologijos ir braižybos. Stengsimės įsigyti dar keletą robotukų komplektų. Be to, kviesime kaimyninių mokyklų mokinius į Šėtos gimnaziją ir kartu mokysimės valdyti robotukus.

Esame dėkingi rėmėjams, be kurių pagalbos robotai nebūtų apsigyvenę gimnazijoje. Tariame nuoširdų ačiū UAB Ingleby Lithuania Agro, Okainių bendrovės vadovui Viliui Samuoliui, ūkininkams Remigijui, Egidijui ir Martynui Gružams, Rimgaudui, Deividui ir Domantui Čeponiams, Dainiui Šlaustui.

Informacinių technologijų mokytojas Valdas Dirsė

 

robotai1 robotai3

Bendrinti: