gim_virselis1

ŠĖTOS GIMNAZIJOJE PRADEDAMA LIONS QUEST PROGRAMA

Birželio 29 d. – liepos 1 d. Šėtos gimnazijos pedagogai dalyvavo LIONS QUEST programų vykdymo pradinių klasių mokiniams ,,Laikas kartu“ ir 5-8 klasių mokiniams ,,Paauglystės kryžkelės“ mokymuose.

LIONS Clubs International yra didžiausia pagalbą teikianti organizacija pasaulyje, kuri yra įsipareigojusi diegti, skatinti ir skleisti LIONS QUEST programas visame pasaulyje. LIONS QUEST atstovų teigimu, organizacija dalyvavo kuriant LIONS QUEST programą ir siūlo pagalbą vietinėms bendruomenėms, norinčioms įsitraukti ir pradėti vykdyti programą. LIONS QUEST programos buvo pripažintos bendro akademinio, socialinio ir emocinio mokymosi grupės (CASEL – Collaborative for Academic, Social, and Emotional Learning) kaip SELECT programa. Toks pripažinimas yra aukščiausias įvertinimas, suteiktas už ypač gerą mokomąją medžiagą socialinio ir emocinio mokymo srityje ir pavyzdingą mokyklos bendruomenės parengimą įgyvendinti programą mokykloje. Be to, Paauglystės kryžkelės: gyvenimo įgūdžių ugdymo programa po kruopštaus programos įvertinimo Narkotikų vartojimo prevencijos centro (CSAP – Center for Substance Abuse Prevention) ir Jungtinių Tautų Organizacijos Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos departamentas pripažįsta kaip vieną efektyviausių programų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijoje ir rekomenduoja ją diegti šalių vyriausybėms. Ji taip pat remiama Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, jos įgyvendinimą Lietuvos mokyklose palaiko Vaiko teisių kontrolieriaus įstaiga, Valstybinis psichikos sveikatos centras.

Ši programa padeda mokiniams lavinti įgūdžius, tokius kaip tinkamų sprendimų priėmimas, efektyvus problemų sprendimas, lengvas bendravimas, kurie būtini sėkmingam gyvenimui dabartiniame pasaulyje. Šią programą geriausiai apibūdina šie veiksniai: mokymo programa, gera atmosfera mokykloje kūrimo iniciatyvos, praktiniai mokymai darbuotojams ir tėvų bei bendruomenės įtraukimas. Pagrindinė programos idėja: tėvų ir bendruomenės dalyvavimas yra gyvybiškai svarbus gabių ir sveikų jaunų žmonių vystymuisi.

Dėkojame LIONS QUEST komandai, suteikusiai galimybę Šėtos gimnazijai vykdyti programas ,,Laikas kartu“ ir ,,Paauglystės kryžkelės“ bei lektorei Onutei Misiukevičienei, už mokomosios medžiagos perteikimą, Gimnazijos bendruomenės pastiprinimą.

Kviečiame apsilankyti svetainėse www.lionsclubs.lt ir www.lions-quest.lt

Ilona Jakienė, vyresnioji socialinė pedagogė

 

     

Bendrinti: