gim_virselis1

Šėtos gimnazijos kieme plevėsuoja valstybinė Vyčio vėliava

2022-11-23

Šėtos gimnazijoje vyko Netradicinė pilietiškumo pamoka, kurią vedė istorijos mokytoja ekspertė Audronė Pečiulytė. Netradicinė ji buvo dėl to, kad joje dalyvavo ne tik vyresniųjų klasių mokiniai, gimnazijos mokytojai, bet ir gausus būrys svečių iš UAB Scandagra, VŠĮ „Lietuvos Junior Achievement“ ir garsusis automobilių sporto lenktynininkas Benediktas Vanagas. Taip pat ir dėl to, kad pamoka buvo netradiciškai pabaigta, nes gimnazijos kieme suplevėsavo svečių padovanota  Vyčio vėliava. Tai pirmoji tokia dovana Kėdainių rajono mokykloje.

Gimnazijos bendruomenę į šį renginį pakvietė UAB Scandagra, vykdanti projektą „Ateities Lietuvai“. Įmonės skyriaus vadovė Sandra Ragauskienė papasakojo:

– Scandagra yra viena iš Lietuvos žemės ūkio sektoriaus lyderių Baltijos šalyse. Įmonei augant ta sėkme ir patirtimi norisi pasidalinti su tais, kam labiausiai to reikia. Todėl įmonė savo visuomeninei socialinei veiklai pasirinko jaunimą, kuris labai greitai kurs Lietuvos ateitį. 

Taip gimė projektas „Ateities Lietuvai”. Šio projekto tikslas – auginti verslią, drąsią ir pilietišką jaunąją kartą. Šiame kelyje su mums yra organizacija „Lietuvos Junior Achievement “, kuri padeda mums įgyvendinti įkvepiančias veiklas ir patirtis mokiniams mokantis verslumo. Siekiame skatinti jaunimo smalsumą, pilietiškumą ir lyderystę. Šis darbas mus įkvepia ir dar labiau įprasmina vertybes, kuriomis vadovaujamės, – kai auga kiti, augame ir mes.

Jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement” programų direktorė Jūratė Raudoniūtė pabrėžė, kaip svarbu jaunam žmogui suvokti, kad Lietuva yra galimybių šalis, kuriai reikalingi išsilavinę, iniciatyvūs, darbštūs žmonės, kurių  viena iš svarbiausių kompetencijų  yra antreprenerystė. Ši sąvoka skirta apibūdinti veiklų, kryptingą, plačiai mąstantį, ryžtingą žmogų, gebantį suvokti procesus ir dirbti bendradarbiaujant. Jaunimas Lietuvos mokyklose yra ta karta, kuriai antreprenerystės kompetencijos bus būtinos, kuriant ateities visuomenę.

Šioms mintims pritarė ir lenktynininkas Benediktas Vanagas. Gimnazistai jį pasitiko plojimais. Juk jis – daugeliui yra tapęs automobilių sporto veidu dėl garsiųjų Kataro automobilių lenktynių. Benedikto Vanago lenktynių automobilį ir marškinėlius puošia Vytis. Daugelį domino, kodėl pasirinktas šis simbolis ir ką jis reiškia pačiam Benediktui.

  • Vytis yra simbolis, kaip veidrodis. Ką aš jame matau? Įsižiūrėkite į Vytį. Jame matau protėvį lietuvį, kuris žino savo tikslą ir kryptį, yra veržlus. Jis yra profesionalas: valdo ir kalaviją, ir žirgą, gerai žino savo vertę ir veiksmo prasmę. Be to, matau jame kompetenciją: į mūšį jis eina pasiruošęs. Tą rodo šarvai ir skydas. Ir pasauliui lenktynėse aš rodau Lietuvą, kurioje gyvena ir dirba veržlūs, kryptingi, profesionaliai pasirengę, kompetentingi žmonės. Tokią Lietuvą mes kuriame kasdieniniu darbu. Tokią Lietuvą kursite ir jūs, kai paliksite mokyklos suolą.

Svečias atsakė į mokinių klausimus, pats uždavė klausimų. O kad būtų linksmiau, kiekvienam pasisakiusiam dovanojo dovanas.

Pabaigoje nuotaikingo pokalbio mokytoja Audronė Pečiulytė visus pakvietė į gimnazijos kiemą. Jame Scandagra jau anksčiau įrengė stiebą vėliavai. Šėtos parapijos klebonas G. Skrinskas pašventino Vyčio vėliavą. Susirinkusieji vėliavos pakėlimą pagerbė giedodami Lietuvos Respublikos himną. Gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir UAB Scandagra skyriaus vadovė Sandra Ragauskienė  iškėlė valstybinę Vyčio vėliavą.

  • Lai plazdantis Vytis, kasryt pažvelgus į jį, padės puoselėti drąsos, pilietiškumo ir sveikos ambicijos ugnelę „aš galiu“ kiekviename iš Jūsų, – palinkėjo projekto “Ateities Lietuvai” vadovė Sandra Ragauskienė.

Gimnazijos kieme nuo šiol plazda valstybinė Vyčio vėliava, kaip simbolis, liudijantis įvairių organizacijų bendrą darbą, kuriant Ateities Lietuvą.

Antanida Likšienė

Nuotraukos IV klasės mokinės Denikos Jončaitės

Bendrinti: