gim_virselis1

ŠĖTOS GIMNAZIJOS MOKINIAI PAGERBĖ ŽUVUSIUS ŽYDUS KARTU SU TEL AVIVO “MACCABI” KREPŠININKAIS

Vilniuje, artėjant lapkričio 16-ajai, vyko Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas. Geriausiems Šėtos gimnazijos mokiniams bei sportininkams nusišypsojo laimė – galėjome susitikti su Tel Avivo – „Maccabi“ krepšininkais bei jų treneriais. Renginyje taip pat dalyvavo mokiniai iš Alytaus, Panevėžio, Vilniaus ir Raseinių. Prisiminėme šiais metais Lietuvoje minimą datą – 70 metų nuo Vilniaus geto likvidavimo.

Pirmiausia nuvykome į Panerių memorialą Vilniuje. Uždegėme žvakutes holokausto aukoms atminti prie pagrindinio paminklo.

Laukėme svečių – juk reikėjo svetingai sutikti atvykusius krepšininkus! Sustojome vorele ir stebėjome, kaip komanda lipa iš autobuso.

Jie mus labai nustebino – pasisveikino lietuviškai „Sveiki, bičiuliai!“ Visi: ir jaunimas, ir „Maccabi“  žaidėjai, pagerbėme sušaudytus žydus. Minėjime taip pat dalyvavo krepšinio veteranas, Seimo narys S.Jovaiša, kiti iškilūs krepšininkai, Seimo pirmininko pavaduotojas J. Narkevič, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius M. Špokas, LKL prezidentas R. Milašius, „Maccabi“ veteranas Tal Brody, nevyriausybinės organizacijos „Israeli Jewish Congress“ direktorius Michel Gourary, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė F. Kukliansky, Izraelio garbės konsulas Lietuvoje M. Rosicinas. Svečiai sakė kalbas apie tai, ko mes čia susirinkom, kodėl svarbu atminti holokausto aukas…

Vėliau visi vykome į Valstybinį Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centrą. Renginį vedė Seimo narys, Nepriklausomybės akto signataras, šio Atminties projekto iniciatorius Emanuelis Zingeris. Pažiūrėjome trumpą filmuką apie Tel Avivo „Maccabi“ ekipą, jų laimėjimus. Po to sportininkai bendravo su jaunimu ir žurnalistais. (Gaila, kad atvyko tik keli krepšininkai.)  Jautėsi šilta, maloni atmosfera, mokiniai drąsiai uždavinėjo klausimus. Dažniausiai jie buvo adresuoti vyriausiajam treneriui D. Blatt : „Kas Jus įkvėpė būti žaidėju?“; „Nuo kelerių metų pradėjote žaisti krepšinį?“; „Kas Jums padeda laimėti?“; „Ką manote apie Lietuvos Eurolygą šiemet ?“; „Ką reiškia „Maccabi“ klubo pavadinimas?“ Žinoma, viskas vyko anglų kalba, bet tie laimingieji, kurie aktyviai dalyvavo, t.y. uždavinėjo klausimus, laimėjo po bilietą į „Lietuvos Ryto“ ir „Maccabi“ rungtynes.

Pabaigoje vyriausiasis treneris  David Blatt visiems mums palinkėjo  siekti savo tikslo, kad ir koks jis būtų, savarankiškumo, formuoti unikalias asmenybes, dalyvauti įvairiuose renginiuose, būti aktyviems, prasmingai leisti laisvalaikį. D. Blatt išsakė daug prasmingų, padrąsinančių žodžių. Mums jis pasirodė malonus, linksmas, nuoširdus,  jaunatviškas žmogus.

Tokie susitikimai moko mus tolerancijos, pagarbos kitų tautų žmonėms. „Sportas yra tiltas, sujungiantis skirtingų tautybių, įsitikinimų ir pažiūrų žmones. Ši pilietinė iniciatyva, jungianti sportininkus ir jaunimą yra tolerancijos pavyzdys, puoselėjantis pagarbą ir supratimą mūsų bendrai istorijai“, – pabrėžė šio Atminties projekto iniciatorius E. Zingeris.

 

Milana Augustauskaitė, IIa klasė.

 

susitikimassuMKB3 susitikimassuMKB1 susitikimassuMKB2

Bendrinti: