gim_virselis1

ŠĖTOS GIMNAZISTAI DALYVAVO KONFERENCIJOJE „SĄJŪDŽIO VEIKLA KĖDAINIŲ KRAŠTE”

Šių metų Sausio 13 dieną rajono gimnazistai dalyvavo konferencijoje „Sąjūdžio veikla Kėdainių krašte” Kėdainių Daugiakultūriame centre.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis (LPS) – visuomeninis judėjimas, siekęs ir įgyvendinęs Lietuvos valstybingumo atkūrimą 1990 metais. Kėdainių rajono istorijos mokytojai norėdami, kad jų mokiniai kuo daugiau sužinotų apie to meto įvykius, ėmė skatinti jaunimą domėtis Sąjūdžio veikla, paragino užrašyti atsiminimus apie 1988 – 1999 metų įvykius jų gimtajame miestelyje. Gimnazistai parengė pranešimus apie Sąjūdžio veiklą Šėtoje, Dotnuvoje, Josvainiuose, Krakėse ir Kėdainiuose, pateikė ir savo giminaičių prisiminimus. Konferencijoje pranešimus skaitė visų šešių rajono gimnazijų mokiniai.  Jaunesnieji moksleiviai taip pat domėjosi Sąjūdžio veikla ir piešė piešinius, kurie buvo eksponuojami Daugiakultūriame centre.

Konferencijos tikslas buvo paminėti 1988-1990 metų įvykius ir išsiaiškinti, kaip  šiuos įvykius vertina jaunoji karta. Kad jaunuoliai suvoktų, kas iš tiesų buvo tas Sąjūdis ir kaip viskas vyko Kėdainių rajone, Kėdainių krašto garbės pilietis V. Laumakys parodė dokumentinį filmą „Sąjūdis Kėdainiuose”. Konferencijoje kalbėjo ir savivaldybės mero pavaduotoja N. Naujokienė, Kėdainių krašto muziejaus direktorius R.Žirgulis bei Šėtos gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė, Daugiakultūrio centro vadovė A. Pečiulytė.

Taigi verta džiaugtis, kad jaunimas domisi Lietuvos istorija, kad jam rūpi šalies praeitis bei ateitis.

 

Modesta Raziūnaitė, III kl.

Bendrinti: