gim_virselis1

ŠIANDIENOS PLAUKIMO PAMOKOS – SVEIKESNIAM VAIKŲ RYTOJUI

2023-04-04

ŠIANDIENOS PLAUKIMO PAMOKOS – SVEIKESNIAM VAIKŲ RYTOJUI

Trečiokai jau antrus metus dalyvauja projekte ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Projektas vyksta Kėdainių sporto centro baseine kiekvienais metais rugsėjo – gruodžio mėnesiais (18 pamokų) ir vasario–gegužės mėnesiais (14 pamokų). Šie užsiėmimai  prieinami kiekvienam vaikui, nes tam per savaitę yra skiriama 1 fizinio ugdymo pamoka.

Vaikų mokymasis plaukti yra svarbus – suteikiamos pradinės žinios apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje, skatinamas vaiko pasitikėjimas savimi ir asmeninė atsakomybė už savo elgesį, vaikai supažindinami su plaukimo technikomis, didinamas fizinis aktyvumas, ugdomos kiekvieno vaiko individualios galios: greitis, reakcija, lankstumas, koordinacija.

Per dvejus metus vaikai įgyja šiuos įgūdžius: įgauna bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, išmoksta sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu: panerti ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš 1,4 m gylio, geba plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį , išmoksta atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus, geba judėti krūtine ir nugara 25 metrus, kai skirtinga rankų padėtis ir skirtingi kojų judesiai, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų. Visų šių dalykų juos išmoko rūpestingos ir kantrios trenerės Diana ir Neringa bei motyvuoja padrąsinantys mokytojos žodžiai.

Pradinio ugdymo mokytoja Zinaida Kleivienė

   

Bendrinti: