gim_virselis1

Šiemet Šėtos gimnazijoje maistas skanesnis

Kėdainių rajono Šėtos gimnazijos bendruomenė praėjusiais mokslo metais turėjo priekaištų dėl UAB „Pontem“ teikiamų maitinimo paslaugų: maisto kokybės, įvairumo, patiekalų estetinės išvaizdos. Atsižvelgdama į Šėtos gimnazijos raštą apie maitinimo situaciją UAB „Pontem“ atsakė, kad griežtai laikosi visų teisės aktų reikalavimų, organizuojant maitinimą, kad visi valgiaraščiai parengti pagal Lietuvos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 „Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo“ reikalavimus, valgiaraščiai suderinti su mokyklos administracijos atstovais bei maisto ir veterinarijos tarnyba, kad skonio vertinimas yra labai individualus ir gali skirtis nuo maisto valgomo namuose. Kadangi nuo šių metų rugsėjo pradėta įgyvendinti naujoji maitinimo tvarka ugdymo įstaigose, maistas turėtų būti įvairesnis ir sveikesnis, pasidomėta, kokia maitinimo situacija mūsų Gimnazijoje naujais mokslo metais.

Per tris rugsėjo savaites buvo apklausti pedagogai, pradinių klasių mokiniai, Gimnazijos tarybos iniciatyva – vyresniųjų klasių mokiniai. Atsiliepimai apie maitinimą buvo renkami ir valgykloje: pavalgę mokiniai ir pedagogai įvertindavo maisto kokybę lentoje spalvotais rašikliais. Smagu stebėti, kad šįmet maisto kokybė ir maitinimo kultūra pasikeitė. Tiek apklausos atsakymuose, tiek lentoje dominuoja atsakymai, kad maistas valgykloje patiko, tik nedaugeliui iš valgančiųjų nepatinka bei keletas pasirinko atsakymą „nežinau“. Šįmet maistas įvairesnis, patiekiama daugiau grūdinių kultūrų produktų, daugiau daržovių, mėsos, pieno produktų. Pagal naująją maitinimo tvarką, kuri įsigaliojo nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. sumažintas cukraus ir druskos kiekis produktuose, tačiau, kaip teigia valgantieji, patiekalai skanūs, estetiški. Galbūt šiek tiek brangesni nei pernai.

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. Gimnazijoje maitinimo paslaugą teikia VšĮ „Bruneros“. Didelių pokyčių nesitikėjome, tačiau supratome, kad daug kas priklauso nuo virėjų, virtuvės darbuotojų, nuo jų požiūrio į darbą. Šiais mokslo metais Šėtos gimnazijos virtuvėje pradėjo dirbti nauja darbuotojų komanda, kuri motyvuota, atsakingai dirbanti, siekianti gražios aptarnavimo kultūros. Akivaizdus ir rezultatas: maistas skanus, daugiau šviežių daržovių, įvairesnis, šiltas, estetiškai patiektas. Tuo negalėjome pasigirti pernai.

Žinoma, yra dar erdvės pokyčiams, tačiau labai džiaugiamės, kad šiais mokslo metais pasikeitė maitinimo situacija, kad sotinamės skaniau ir įvairiau, neprireikė praėjusiais metais planuotos visuotinės nevalgymo akcijos Gimnazijos valgykloje. Matydami gerus pokyčius, tikimės, kad visada bus ieškoma bendrų sutarimų, siekiama kokybės, kad maitinimo situacija neprastės, o tik gerės.

Dėkojame valgyklos darbuotojoms, kurios šį rudenį sėkmingai startavo Šėtos gimnazijoje ir pasirūpino, kad valgytume skaniau ir sočiau.

Aldona Šliažaitė, Šėtos gimnazijos mokytoja

 

Bendrinti: