gim_virselis1

SOLIDARUMO BĖGIMAS 2015

Spalio 9 dieną per ilgąsias pertraukas Šėtos gimnazijos stadione vyko jau antrasis Solidarumo bėgimas, kurį inicijuoja visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“. Tai 1991 m. įkurta nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija, šiuo metu turinti 21 struktūrinį padalinį 20 Lietuvos miestų ir rajonų. Tai vienintelė Šiaurės Rytų Europos organizacija, esanti Tarptautinės organizacijos „Save the Children“ tikrąja nare.

Apie 20 000 Lietuvos vaikų auga labai sunkiomis sąlygomis, jie kasdien susiduria su skurdu, nepriežiūra, maisto trūkumu. Dažnai patiria fizinį ir psichologinį smurtą, net seksualinę prievartą. Šiems vaikams kyla bendravimo ir prisitaikymo problemų, sunku susidoroti su neigiamais jausmais, meilės ir šilumos trūkumu. Tik 3 proc. socialinės rizikos šeimų ir vaikų yra sulaukę psichologinės paramos (2012 m. visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ tyrimas). Siekiant išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių vaikų raidai, psichologinė parama yra be galo reikalinga. Visoje Lietuvoje veikia 32 „Gelbėkit vaikus“ kuruojami vaikų dienos centrai, kuriuos kasdien lanko daugiau nei 700 vaikų. Čia jie pamaitinami, remiami drabužėliais, gali ramiai paruošti pamokas, užsiimti prasminga popamokine veikla. Deja, psichologinei pagalbai lėšų labai trūksta.

Šiais metais Solidarumo bėgimo metu dalis surinktų lėšų bus skirta vaikų, lankančių „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus, psichologinei pagalbai organizuoti. Vaikams bus padedama įveikti liūdesį, nerimą, baimę, menkavertiškumą, ugdomi bendravimo ir kiti socialiniai įgūdžiai, dvasinė stiprybė ir pasitikėjimas savimi.

Spalio 9 dieną po 3 pamokų bėgo 8-IV klasių , o po 4 pamokų 1-7 klasių mokiniai. Auklėtojos su nebėgančiais klasės mokiniais palaikė savo klasės dalyvius viso bėgimo metu. Auklėtojos likus kelioms dienoms iki Solidarumo bėgimo išdalino bėgikų korteles. Kiekvienas bėgikas yra skatinamas ieškoti rėmėjų —tėvelių, globėjų ar senelių, draugų, kitų giminaičių, o vyresnieji galbūt ir verslo organizacijų, kad sutiktų paremti šią akciją jiems priimtina suma kiekvieną nubėgtą Solidarumo kilometrą. Bėgiko kortelėje turėjo būti įrašomas rėmėjo vardas bei jam priimtina paramos suma už kiekvieną bėgiko nubėgtą Solidarumo kilometrą. Iki pat Solidarumo dienos moksleiviai galėjo ieškoti rėmėjų. Vienas mokyklos stadiono ratas yra lygus vienam simboliniam Solidarumo kilometrui. Moksleiviai galėjo nubėgti neribotą kiekį simbolinių Solidarumo kilometrų. Solidarumo dieną visiems bėgikams buvo išdalinti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukai, kuriuos moksleiviai užsiklijavo ant marškinėlių. Kiekvienas bėgimo dalyvis, nubėgęs tiek, kiek gali, savo kortelėje turėjo užsirašyti, kiek Solidarumo kilometrų jis nubėgo. (4 klasės mokinys Lukas Ulickas nubėgo net 13!) Auklėtojos kiekvienam akcijos dalyviui iš karto po bėgimo įteikė diplomus. Mokiniai pranešė savo rėmėjams, kiek Solidarumo kilometrų nubėgo bei surinkto pažadėtą paramą. Mokinių surinkta parama (net 150 eurų 44 centų) buvo paštu išsiųsta organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Pernai surinkome 237 Lt. Net 11 eurų surinko 2 klasės mokinukas Aironas Saldys; 4 klasės mokiniai-lyderiai tarp klasių – 17 eurų.

Taigi, mes galime reikšmingai prisidėti prie šviesesnės pasaulio vaikų ateities!

Elona Nagevičienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė

DSC_0015 DSC_0025 DSC_0027 DSC_0038 DSC_0042 DSC_0043 DSC_0058 DSC_0064 DSC_0079 DSC_0085 DSC_0088 DSC_0105 DSC_0106 DSC_0126 DSC_0142 DSC_0143 DSC_0146 DSC_0157 DSC_0161 DSC_0180 kvitukas  DSC_0190

Bendrinti: