gim_virselis1

STARTAVO PROJEKTO „NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PASLAUGŲ PLĖTRA“ EDUKACINĖS PROGRAMOS

Šėtos gimnazija pradėjo vykdyti projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ numatytas veiklas. I klasės mokiniai VDU dalyvavo edukacinėje programoje „Jaunasis tyrinėtojas“. Užsiėmimo pradžioje vadovė doc. dr. I. Januškaitienė priminė mokiniams teorinius pagrindus, kuriais remiantis bus atliekamas tyrimas. Ji stengėsi sudominti mokinius, klausinėdama apie globalines problemas – šiltnamio efektą bei rūgštųjį lietų, aiškindama jų sukeliamas pasekmes gyvajai gamtai. Ypatingą grėsmę augalams kelia didėjanti sausrų grėsmė. Programos metu mokiniai tyrė sausros poveikį augalų fotosintezei. Naudodami spektrofotometrą nustatė augalų pigmentų – chlorofilų kiekį miežiuose, kurie buvo paveikti sausros. Kito tyrimo metu, naudodami nešiojamąjį fotosintezės įrenginį, išsiaiškino fotosintezės intensyvumą. Gautus duomenis apdorojo ir atlikę skaičiavimus įsitikino, jog sausra daro neigiamą įtaką augalų biomasės augimui. Mokiniams veikla buvo naudinga ir įdomi. Jie išsiaiškino, kokią įtaką globalinės problemos Žemėje gali turėti gyvajai gamtai, taip pat ir kiekvienam iš mūsų. Mokiniai įgijo patirties, dirbdami su laboratoriniais indais ir prietaisais, susipažino su naujais įrenginiais ir prietaisais: biuchnerio piltuvu, spektrofotometru, nešiojamuoju fotosintezės įrenginiu. Praktiškai atlikę tyrimą, skaičiavimus ir gavę rezultatus, sugebėjo suformuluoti išvadas, kurios patvirtino ir taip žinomą tiesą, jog augalams būtina drėgmė, o sausra juos alina. Dėkojame už suteiktą galimybę dalyvauti edukacinėje programoje.

Chemijos mokytoja metodininkė Irma Krivickienė

Bendrinti: