gim_virselis1

SVEČIAI IŠ KAUNO ARKIVYSKUPIJOS KATECHETIKOS CENTRO ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

            Šių metų lapkričio 30 dieną prasidės nauji, Pašvęstojo gyvenimo, metai. Besibaigiantiems Šeimos metams atminti Šėtos gimnazijoje apsilankė svečiai iš Kauno arkivyskupijos katechetikos centro bei savanoriai, kurie mūsų gimnazistams skaitė paskaitas apie lytiškumą.

            Žmogaus lytiškumas yra daug daugiau nei jo lytinis gyvenimas. Ši tema aprėpia žmogaus vertybes, įsitikinimus, požiūrį į save kaip į vyrą ar moterį, santykius su žmonėmis, nuomonę apie save. Tokiomis temomis ir kalbėjo atvykę savanoriai, pakviesti Šėtos gimnazijos tikybos mokytojos Linos Vaicekauskaitės. Paskaitose dalyvavo 8-IV klasių mokiniai, tačiau vaikinai ir merginos klausėsi skirtingų pasakojimų. Pokalbis su merginomis prasidėjo videofilmu, kuriame buvo pasakojama apie visame pasaulyje žymų australą Nick Vujicic, kuris nors ir serga reta nepagydoma liga, tačiau turi stiprybės nepasiduoti ir gyventi pilnavertiškai. Šis vyras daugeliui tapo autoritetu ir sektinu pavyzdžiu, kaip reikia vertinti savo gyvenimą. Paskaitos metu savanorės atkreipė dėmesį į tai, kokie savanaudiški santykiai vyrauja šiuolaikinėje visuomenėje. Daugelio draugystė yra paremta išskaičiavimu ar kitokia nauda. Blogiausia, kad prireikus pagalbos, tokie draugai dingsta ir žmogus lieka vienišas. Kita opi problema – „etikečių“ klijavimas. Dėl tam tikrų išankstinių nuomonių ir stereotipų susidaro klaidingas įspūdis, kuris išlieka ir susitapatina su žmogumi. Dažnai tokios „etiketės“ užgožia tikrąsias asmens savybes ir mes negalime pamatyti, koks jis yra iš tikrųjų. Paskaitoje savanorės kalbėjo ir apie žmogaus vertę, nes kiekvienas asmuo bendraudamas atsiveria partneriui ir taip pamažu save išdalina. Viešnios šią problemą puikiai atskleidė pateikdamos pavyzdį su rože. Kiekvienas žmogus yra tarsi nuostabiai žydinti gėlė. Tačiau įvairūs beprasmiai ar skausmingi santykiai pakenkia jai ir rožė palaipsniui netenka savo žiedlapių. Po daugelio tokių nukentėjimų (prisilietimų) iš kadaise buvusios gražios gėlės lieka tik belapis kotas. Tada kyla klausimas: kas norėtų tokios rožės? Lygiai taip pat ir su žmonėmis. Deja, santykių (bendravimo) kiekis nėra lygus jų kokybei. Paskaitos pabaigoje visos merginos gavo dovanų po kaspinėlį, kuris simbolizavo, kad kiekvienas žmogus yra dovana kitam  su visais savo unikalumais.

            Jaunimui aktualiomis temomis kalbėję svečiai paliko teigiamą įspūdį, nes jie nebijojo kalbėti apie save ir pateikti gyvenimiškų pavyzdžių. Šios paskaitos buvo puiki proga susimąstyti apie tikrąsias gyvenimo ir žmonių santykių vertybes.

                                                                                                          Karolina Kužmarskytė, IV  klasė

100_2865 100_2866 100_2869

Bendrinti: