gim_virselis1

Sveikatinimo veikla ,,Švarios rankos’’

Kasmet gegužės 5 d. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) kviečia paminėti Pasaulinę rankų higienos dieną ir primena, kad geri rankų higienos įgūdžiai sumažina užkrečiamųjų ligų riziką bei yra viena pagrindinių infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių. Tad minint pasaulinę rankų higienos dieną, gegužės mėnesį Šėtos gimnazijos pradinių klasių mokiniams vyko sveikatinimo pamokėlės ,,Švarios rankos‘‘ , kurių tikslas – ugdyti vaikų rankų higienos įgūdžius. Pamokų metu mokiniai praktiškai mokėsi taisyklingai plauti rankas.

Praktinio užsiėmimo metu buvo naudojama speciali, nekenksminga priemonė, kuri padėjo įvertinti mikrobų perdavimo kelią nuo vieno žmogaus kitam spaudžiant ranką, dalinantis daiktais, čiaudint ar kosint. Vaikai išsitepė rankas nekenksmingais, mokymams skirtais specialiais milteliais. Pašvietus UV spindulių lempa, ant rankų vaikai pamatė baltai šviečiančius miltelius “mikrobus”. Po rankų plovimo su UV spindulių lempa buvo tikrinama ar vaikai taisyklingai ir kruopščiai nuplovė rankas. Ant kruopščiai nenuplautų rankų milteliai liko prikibę ir jie, pašvietus lempa, švytėjo.

1 ir 4 klasių mokiniai gamtos mokslų laboratorijoje atliko bandymą, kurio metu stebėjome, ar rankos tikrai buvo švarios ant specialiai paruoštos petri lėkštelės mokiniai dėjo po vieną savo pirštą, po savaitės stebėjome, kaip nuo neplautų rankų užsaugo įvairūs mikroorganizmai. Mokiniams šį praktinė veikla ypač patiko, nes galėjo realiai įsitikinti, kad rankos ne visada būna švarios.

Kristina Orechovaitė

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Bendrinti: