gim_virselis1

Svogūnų laiškų auginimas

Šį kartą antrokai dvi savaites augino svogūnų laiškus. Tris svogūnų galvutes įmerkė į vandenį ir pastatė skirtingose vietose: šaltoje, tamsioje bei šiltoje ir saulės apšviestoje. Stebėjo, kokią svarbą svogūnų auginimo procese turi saulė. Pasitvirtino mokinių iškelta hipotezė, kad svogūnų laiškai gerai apšviestoje ir šiltoje vietoje augs greičiau, jų spalva bus žalia, ko nepasakysi apie tamsoje augantį svogūnėlį pageltusiais laiškais. O trečiasis šaltyje – vos vos pradėjęs dygti. Mokiniai kruopščiai išmatavo laiškų, šaknų ilgius. Tam pritaikė matematikos žinias, įtvirtino ilgio matavimo vienetus, palygino matinius skaičius. Šis bandymas ugdė vaikus ne tik per žinių įsisavinimą, bet ir jų pačių patirtį. Kaip jie džiaugdavosi, kasryt prieš pamoką rodydami, kiek paaugo svogūnėlis! Džiaugiausi, džiaugiuosi ir aš kartu su jais ir už juos. Veikla buvo naudinga, įdomi, suteikė daug patirčių ir gerų emocijų.

 

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Zubieliauskienė

 

Bendrinti: