gim_virselis1

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 dienos mokiniai privalo mokyklai pateikti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymėjimą. Sveikatos patikrinimo rezultatai labai svarbūs ugdymo procese. Pagal gydytojo rekomendacijas sudaromos fizinio ugdymo grupės, sužinome kokios pagalbos gali prireikti mokiniui. Taip pat šie duomenys naudojami stebėsenai bei analizei.

Dėl mokinio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku. Reikia žinoti, kad dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas (dantų gydytojas). Rekomenduotina atvykti pas savo šeimos gydytoją jau pasitikrinus dantų būklę. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis, esant kokių nors nusiskundimų vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų nereiktų kartoti.

 

Patarimai:

–   Atsakingai žiūrėkite į vaiko profilaktinį sveikatos patikrinimą, tai gali užkirsti kelią besivystančioms ligoms.

–   Reikalaukite, kad būtų atlikti visi reikalingi tyrimai.

–   Gavę pažymėjimą pasidomėkite ar visos pažymėjimo grafos yra užpildytos ir ar surašytos rekomendacijos.

–   Jei gavote nepilnai užpildytą pažymėjimą ar kilus klausimams, nebijokite klausti bei išsamiai viską išsiaiškinkite, juk tai Jūsų vaiko sveikata.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Orechovaitė

Bendrinti: