gim_virselis1

TREČIOKŲ KELIONĖ PO LIETUVOS ETNOGRAFINIUS REGIONUS

Saulėtą ir šiltą gegužės 27-osios rytą trečios klasės mokiniai išsirengė į kelionę po Lietuvos etnografinius regionus Liaudies buities muziejuje – Rumšiškėse. Autobusu pasiekę senąją Kauno perkėlą persėdome į laivą. Kelionė tęsėsi Kauno mariomis. Grožėdamiesi puikiu marių kraštovaizdžiu nė nepajutome, kaip pasiekėme Rumšiškes – Lietuvos liaudies buities muziejų – muziejų po atviru dangumi, kuris buvo atidarytas 1974 m. Rumšiškėse, prie Pravienos upelio žiočių, Kauno marių pakrantėje. Tai didžiausias ir žymiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje pagal užimamą plotą (195 ha), eksponuojamų nekilnojamųjų pastatų skaičių (149) ir daugiausiai eksponatų turintis muziejus Europoje po atviru dangumi. Muziejus mena 18-20 a. laikotarpį Lietuvos kaime ir miesteliuose, išsidėstęs pagal etnografinius regionus, kuriuose mokiniai apžiūrinėjo to meto architektūros, kultūros, buities eksponatus. 6 km kelyje yra visų Lietuvos etnografinių regionų sodybos, pavieniai pastatai, įvairios dirbtuvės, liaudies technikos paminklai. Čia yra svirnai, klėtys, tvartai, klojimai, daržinės, žardinės malkinės, malūnai, tvoros, šuliniai, liaudies architektūros bei senovinės žemdirbystės padargai. Įdomiausia buvo atrasti savo krašto eksponatus: miestelio aikštės viduryje šulinį, atgabentą iš Labūnavos, ir besipuikuojantį 19-20 a. pr. urmininko namą iš Kėdainių. Mokiniai įtvirtino įgytas žinias pamokų metu, lavino gebėjimus stebėti, pažinti, suprasti bei apibendrinti. Važiuodami namo aptarėme įvykusią kelionę ir pasvajojome, kur keliausime kitą pavasarį.

3 klasės mokytoja Danguolė

 

Bendrinti: