gim_virselis1

TURIZMO DIENA ,,ŠĖTOS 100-ČIO MOKYKLOS“

Minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo ir Šėtos progimnazijos įkūrimo šimtmečio jubiliejų Šėtos gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo įsimintinoje Turizmo dienoje. Jos metu ne tik buvo nukeliauti 8 kilometrai, bet ir sužinota, kad miestelyje tarpukario metais veikė net 4 mokyklos. Apie mokyklų istoriją Turizmo dienos dalyviams pasakojo istorijos mokytoja Audronė Pečiulytė. Iki mūsų dienų miestelyje yra išlikę trijų mokyklų pastatai: buvusi žydų sinagoga, kurioje nuo 1941 iki 1979 metų veikė Šėtos vidurinė mokykla,  šalia jos –  1978 metais pastatyta naujoji mokykla ir Ramygalos gatvėje dar 1935 metais pastatyta medinė pradinė mokykla.

Nusifotografavę prie medinės mokyklos, kurioje šiuo metu yra sandėlis, ir išklausę mokytojos Reginos Šidlauskienės prisiminimus, leidomės į žygį prie Sangailų piliakalnio. Maršrutas driekėsi Šėtos gatvelėmis, per Pašėtės ir Liolių kaimus, aplink įspūdingą karjerą, plentu ir žvyrkeliu.

Užlipę ant piliakalnio ir kiek pailsėję, išklausėme įdomų istorijos mokytojos Ledinos Marozienės pasakojimą apie Lietuvos ir Šėtos krašto piliakalnius. Po to visų laukė žaidimai: „Robinzonai“ ir ,,Išgelbėk draugą“, kuriuos organizavo kūno kultūros mokytojas Vladas Kiaulakis ir mokytoja Ledina Marozienė.  Tradiciškai buvo surengtas ir ketureilio konkursas turizmo tema. Visų klasių sukurti ketureiliai  buvo originalūs ir skambūs, todėl komisijai buvo labai sunku išrinkti geriausią.  Nuspręsta apdovanoti 7 klasę, kuriai ir atiteko prizas.

Turizmo diena sutapo su visoje Lietuvoje minima Gedulo ir Vilties diena, todėl visi mokiniai sustoję ratu Tylos minute pagerbė tremtinių atminimą.

Na, o kad jau tokioje gražioje ir didingoje vietoje susirinkome pirmą kartą – tai pabaigoje sudainavome lietuvių liaudies dainą ,,Ant klano mūrai“ ir laimingai sugrįžome į Gimnaziją.

 

Kūno kultūros mokytoja Elona Nagevičienė

 

Bendrinti: