gim_virselis1

TYRĖJO DIENA ŠĖTOS GIMNAZIJOJE

Šėtos gimnazija dalyvauja Jaunojo tyrėjo projekte , todėl spalio 16 diena buvo paskelbta Tyrėjo diena. 5- IV klasių mokiniai dalyvavo paskaitose bei atliko kūrybines užduotis. Tą dieną  į mokyklą atvyko mobilioji demonstracinė laboratorija: greitaeigė filmavimo kamera įsikūrė aktų salėje, o planetariumas – sporto. Buvo sudarytos kelios mokinių grupės.

Taigi įvairių klasių atstovai ugdė kūrybiškumą: gamino  plakatus – „Sveika žemė – sveikas žmogus“, kūrė skanduotes , šokius – sveikam kūnui ir sielai. Išklausė paskaitas – „Greitaeigė filmavimo kamera“, „Judesių registravimo sistema“, „Aš ir Visata“, dalyvavo linksmose orientacinėse varžybose „ Surask gamtos gėrybes“. Paskaitoje „Greitaeigė filmavimo kamera“ jaunasis mokslininkas parodė, kaipgi vyksta moksliniai bandymai su šia kamera. O vyko viskas gana paprastai. Darėme bandymą: savanoriai sustojo prieš objektyvą; išgirdę švilpuko garsą, turėjo kuo greičiau užsimerkti. Taip tikrinom reakcijos greitį. Viskas buvo nufilmuota, po to visi peržiūrėjome kadrus ir stebėjome – kas gi pirmasis užsimerkė?

Bene pati įspūdingiausia paskaita „Aš ir visata“ vyko planetariume, kuris buvo įrengtas sporto salės viduryje. Įėjome į pripučiamo planetariumo vidų ir sugulėme ant minkštų čiužinukų. Stebėjome projektoriaus rodomus 3D vaizdus – įvairias saulės sistemos planetas, klausėmės mokslininko pasakojimų apie galimybes gyventi už Žemės ribų, apie pačius pirmuosius bandymus tyrinėti kosmoso platybes, kosmonautus. Pribloškiantys planetų ir žvaigždynų vaizdai paliko neišdildomą įspūdį kiekvienam čia apsilankusiam.

Lauke vyko orientacinės varžybos. Kadangi spalio 16 diena minima, kaip Sveiko maisto diena, gavome mįslių, susijusių su daržovėmis bei vaisiais, ir žemėlapį, kuriame buvo sužymėtos paslėptos rudens gėrybės. Keletą kartų apėję aplink mokyklos teritoriją suradome visas paslėptas gėrybes.

Tyrėjo diena – puiki proga supažindinti moksleivius su mokslininko profesija iš arčiau, paskatinti moksleivius kelti klausimus, ieškoti atsakymų, tyrinėti aplinką, daryti mokslinius bandymus bei tapti jaunaisiais tyrėjais. Tikimės, jog Šėtos gimnazijoje ir toliau vyks netradicinės dienos.

 

Milana Augustauskaitė, IIa klasė

Bendrinti: