gim_virselis1

UŽGAVĖNĖS – BLYNŲ DIENA

Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkciame centre

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Tai savotiškas liaudies teatras.

Kas gi nelaukia pavasario? O kaip jis ateis be tradicinio Užgavėnių šurmulio? Jau kelinti metai laikomės tradicijos kepti įvairius blynus ir  patys pasigaminti kaukes,  apsirengti  kuo įdomiau.

Šiemet žiemą nusprendėme išgąsdinti persirengus šmėklomis, velniais, raganomis bei kitais Užgavėnių personažais. Persirengėliai šoko, dainavo, lenktyniavo, krėtė išdaigas, vaišinosi blynais ir gira. Pagirių Adomo Jakšto  daugiafunkcis centras prisipildė juoko, linksmybių, ryškių spalvų ir viliojančių kvapų.  Kvapai sklido visame pastate, nes mažųjų kepami mieliniai blynai dailūs,  apvalučiai ir labai gardūs. Pradinukai maišė tešlą ir kepė  ,,širdutes“ ir lietinius. Gabrielė vaišino namuose keptais blynais su aguonomis ir traškiais lietiniais. Blynus gardinome namuose virtomis uogienėmis.

Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai nuo nelaimių neatsiginsi. Šią dieną šventėme triukšmingai, reiškia visus metus būsime sveiki ir laimingi.

Šokom, trypėm, garsiai  plojom, bet ar pavyko išvyti žiemą sužinosime vėliau. Tikriausiai pavyko…

 

Pradinių klasių mokytoja Zita Burbienė

Bendrinti: