Prisimenam, kaip šiemet šėtiškiai išvijo žiemą iš kiemo

Visai neseniai džiaugėmės švenčių virtine, šiemet ėjusia viena po kitos. Visos jos buvo paminėtos ir Šėtos gimnazijoje.

Tačiau papasakosiu apie ypatingai parengtas Užgavėnes, kurių pagrindinės organizatorės buvo gimnazijos neformaliojo švietimo organizatorė Vaidutė Kleivienė ir Kultūros centro renginių organizatorė Dagnė Jucevičiūtė.

Kai ateina Užgavėnių metas, įvairių atrandame nuomonių viešojoje erdvėje: nuo siūlymų atsisakyti šios šventės ir jos papročių iki gilaus suvokimo. Etnologai mano, jog senosios Užgavėnės mena ikiistorinius laikus, kai žmogus siekė išreikšti savo santykį su anapusiniu pasauliu. Šiuolaikinis žmogus jau seniai nebežino, kodėl reikia persirengti ir pasirengti kaukę, bet paminėti šią dieną vis dar nori.

Tai ir švęskime, ar būtina kiekvieną kartą ieškoti giliausių prasmių? Tiesiog prasideda gavėnia, eina į pabaigą žiema, kodėl gi nepaprašius jos išeiti kuo greičiau linksmomis šėlionėmis? Juk kiekviena karta atneša savo pokyčius ir į senas tradicijas.

– Jau antrus metus organizavome Užgavėnes kartu su Šėtos seniūnija, Kultūros centru, Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Šėtos skyriumi,- pasakojo Vaidutė Kleivienė. – Siekėme įtraukti kuo daugiau žmonių į organizavimą ir bendrą pasibuvimą. Galiu tik pasidžiaugti, kad mums pavyko. Visi dalyvavusieji buvo įtraukti į veiksmą ir nebuvo pasyvių stebėtojų. Šventė prasidėjo gimnazijos mokinių eisena iš gimnazijos kiemelio į seniūnijos aikštę. Daug mokinių turėjo pasidarę kaukes, todėl eisena buvo įspūdinga.

Kaip viskas vyko?

Gimnazijos technologijų mokytoja Dalia Railienė su mokiniais parengė 12 netradicinių kaukių ant molbertų. Kiekviena klasė gavo užduotį parengti tokią kaukę. O užduotis, kurias turės atlikti gimnazijos mokiniai, sugalvojo I klasės gimnazistai. Todėl visi mokiniai kartu su klasių auklėtojomis šventės metu ėjo nuo vienos kaukės prie kitos ir atliko įvairiausius kaukių „pageidavimus“. Vienos kaukės reikalavo varžytis mėtant skrybėlę, kas toliau numes. Kita kaukė pageidavo šokio, kurį čia pat reikėjo sukurti, o kitiems teko varžytis menant mįsles. Ypač daug pasisekimo sulaukė kaukė, kuri siūlė persirengti ir pademonstruoti madas. Įdomi veikla laukė ir prie Komplimentų kaukės. Prie jos visi gavo blynų, jei tik pasakė gerą komplimentą blynų kepėjams. Kepėjai irgi buvo neprasti: gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius, pavaduotoja ugdymui Neringa Širkienė,

Kultūros centro direktorė Eglė Mecelienė, Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos Šėtos struktūrinio teritorinio padalinio bibliotekininkė Rasa Taujanskienė ir net pats seniūnijos seniūnas Ričardas Boreiša. Blynų užteko visiems, nors dalyvavo visos gimnazijos klasės, prisijungė ir labai šauniai pasipuošę Truskavos skyriaus mokiniai su savo mokytojomis. Visiems grojo ir dainavo Kultūros centro meno mėgėjai, vadovaujami meno vadovo Artūro Rušos. Žinoma, visi stebėjo, kaip kaunasi Kanapinis su Lašininiu, o mes iš anksto žinome, kas laimėjo, nes žiemą iš kiemo skanduodami taip pat gynė visi. Ir Morę sudegino, nors ją, tokią gražiai bjaurią padarė mokiniai kartu su mokytoja Dalia Railiene. Kartu su ja degė ir visos negandos, ir žiemos išdaigos. O visus mokinius ir miestelio gyventojus į šventę būrė ir labai atsakingai viskam vadovavo I gimnazinės klasės mokiniai kartu su auklėtoja anglų kalbos mokytoja metodininke Jurgita Tekunova.

Ir apibendrinkime

Šventei surengti lėšas skyrė ir gimnazija, ir seniūnija, ir Kultūros centras. Visi kartu dirbo tam, kad kiekvienas šėtiškis, kiekvienas mokinys pajustų senųjų papročių dvelksmą. nors ir perteiktą savaip, moderniau ir įdomiau vaikams.

– Per dalyvavimą, per buvimą kartu sukūrėme šventę visiems mokiniams ir panorusiems dalyvauti šėtiškiams. Kartu kurdami ir dalyvaudami ugdome mokinių bendražmogiškąsias kompetencijas,- sako renginio organizatorė Vaidutė Kleivienė.

Antanida Likšienė

Bendrinti: