gim_virselis1

VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBOS SPECIALISTŲ INFORMACIJA: KARANTINO LAIKOTARPIU IŠLIEKA VAIKO TEISĖ BENDRAUTI SU ABIEM TĖVAIS

VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBOS SPECIALISTŲ INFORMACIJA: KARANTINO LAIKOTARPIU IŠLIEKA VAIKO TEISĖ BENDRAUTI SU ABIEM TĖVAIS

Dėl sugriežtintos karantino tvarkos yra apriboti kontaktiniai vaikų susitikimai su atskirai gyvenančiais seneliais, pusbroliais, dėdėmis, tetomis ir kitais vaikams svarbiais žmonėmis. Tais atvejais, kai vaikas gyvena su vienu iš tėvų, kito, skyrium gyvenančio tėvo ar motinos teisė dalyvauti vaiką auklėjant ir ugdant, įgyvendinama per nuolatinį ir tiesioginį bendravimą su vaiku.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai kviečia nenusiminti dėl laikinų nepatogumų ir išnaudoti visas įmanomas bendravimo nuotoliniu būdu galimybes. Labai svarbu žinoti, kad draudimas gyvai bendrauti, susitikti su vaiku negalioja išsiskyrusiems tėvams, t.y. vaikai gali gyvai susitikti su skyrium gyvenančiu vienu iš tėvų. Tėvai kviečiami susitarti dėl bendravimo su vaiku tvarkos, atsižvelgiant į tai, kas vaikui būtų geriausia ir saugiausia.

Vaikai, net ir išsituokus tėvams ar jiems gyvenant skyrium, yra laikomi kiekvieno iš tėvų šeimos nariais. Todėl jiems nėra taikomas Vyriausybės nutarimu priimtas draudimas dėl artimų kontaktų, ir vaikas gali susitikti tiek su santuoką nutraukusiu, tiek su skyrium gyvenančiu  tėčiu ar mama. Karantinas negali būti priežastimi šios teisės nepaisyti. Kiekvienu atveju svarbu ieškoti sutarimo, rasti konkrečią situaciją geriausiai atitinkantį sprendimą, saugojant savo ir vaikų sveikatą.

Tuo atveju, jeigu vaikas ar vienas iš tėvų serga ar yra saviizoliacijoje, turėtų būti maksimaliai užtikrinamos galimybės bendrauti su vaiku nuotolinio ryšio priemonėmis (telefonu, vaizdo skambučiais). Tėvai taip pat galėtų sutarti, kaip  neįvykusius kontaktus kompensuoti papildomu laiku ateityje, pavyzdžiui, mokinių atostogų metu ar panašiai.

Tėvai yra kviečiami šiuo nepaprastu laikotarpiu, atsižvelgiant į saugumą, susitarti dėl bendravimo su vaiku tvarkos, vietos, būdo ir sąlygų, ieškoti geriausių sprendimų vaikui.

Parengta pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistų informaciją.

Ilona Jakienė, vyr. socialinė pedagogė

Bendrinti: